رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور:

‌سه لایه "ایمنی، امنیت و دفاع" در پارس جنوبی‌، اهواز، ماهشهر، عسلویه و خارگ تشکیل می‌شود‌

 ‌سه لایه "ایمنی، امنیت و دفاع" در پارس جنوبی‌، اهواز، ماهشهر، عسلویه و خارگ تشکیل می‌شود‌

به گزارش سراج24،سردار غلامرضا جلالی ظهر امروز در نشست با مسئولان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه با بیان اینکه پارس جنوبی از بزرگ‌ترین ظرفیت‌های اقتصادی و توانمند‌ کشور است اظهار داشت: این ظرفیت بزرگ اقتصادی، صنعتی و تولیدی نشان از اقتدار اقتصادی و صنعتی کشور است که با تلاش متخصصان به منصه ظهور رسیده است.

وی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی را موتور محرک اقتصادی کشور دانست و با بیان اینکه رشد و توسعه کشور نقش مهمی در این حوزه دارد تصریح کرد: رشد و توسعه کشور در گرو بهره‌برداری از فازهای گازی و تولید ارزش افزوده حاصل از ایجاد صنایع پایین دستی در این منطقه است.

رئیس سازمان پدافند غیر‌عامل کشور ظرفیت‌های منطقه  پارس جنوبی را در ایجاد فرصت و تهدید مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجه به بروز برخی از تهدیدات برای جلوگیری از وقوع بحران ،آمادگی نیروها و تجهیزات و قدرت بازدارندگی پیش‌بینی‌های لازم انجام شود.

جلالی تهدیدات مختلف در عرصه‌های تاسیساتی را برشمرد و خاطرنشان کرد:  تهدیدات نظامی، تروریستی‌، سایبری‌، فرآیندی و طبیعی از مهم‌ترین تهدیدات پیش‌رو‌ست که باید راهکارهای لازم برای مقابله با آنها  اندیشیده شود.

وی با تاکید بر تشکیل نظام ایمنی و دفاعی در منطقه پارس جنوبی تصریح کرد: تهدیدات  منطقه در سه لایه ایمنی، امنیت و دفاع که شامل الزامات و دستور‌العمل‌ها‌، سطح و مقابله با تهدید است باید دسته‌بندی و تشکیل شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل و مدیریت بحران با بیان اینکه توسعه صنعتی نباید توجه مسئولان را از نحوه مقابله با تهدیدات دور سازد خاطر‌نشان کرد: تدوین برنامه‌های مهم کاربردی برای اجرای برنامه در سه لایه ایمنی، امنیتی و دفاعی از ضروریات است.

وی با اشاره به  تشکیل سه لایه ایمنی، امنیت و دفاع در پارس جنوبی افزود: در سازمان پدافند غیرعامل و مدیریت بحران با تعیین فرمانده ارشد برای چهار منطقه جنوب شامل اهواز، ماهشهر، عسلویه و خارک در‌صدد هستیم تا سه لایه امنیتی یاد شده را با یک ساختار  نوین در آن مناطق داشته باشیم.

جلالی تعیین فرمانده ارشد hse ، پدافند غیر‌عامل و مدیریت بحران مناطق جنوب کشور را از مصوبات شورای عالی امنیت ملی دانست و تاکید کرد: پایش منظم تهدیدات و تغییرات شاخص‌های آن و مدیریت منابع و تجهیزات مقابله با بحران از جمله وظایف مهم فرمانده ارشد hse، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران منطقه است ضمن آنکه هر واحد صنعتی «طرح» مقابله با پنج تهدید را داشته باشند.

وی طراحی، برنامه‌ریزی، تطبیق، آموزش و پیش‌بینی تهدیدات و نحوه مواجهه با آن را از مهمترین برنامه‌های کاری فرمانده ارشد hse، پدافند غیر‌عامل و مدیریت بحران منطقه دانست و گفت: همه مدیران‌عامل شرکت‌های مستقر در منطقه لازم است نسبت به فراگیری آموزش‌های لازم و مهارت‌های فرماندهی  حوادث درون واحد خود اقدام و ابزارها و پیش‌بینی‌های لازم را نیز فراهم کنند.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل و مدیریت بحران خواستار فراگیری آموزش‌های لازم به منظور مقابله با بحران توسط مردم و مسئولان شد و گفت: با انتصاب فرمانده ارشد hse پدافند غیر عامل و مدیریت بحران منطقه تعامل با استان بوشهر را تسهیل می‌کند زیرا در زمان و‌قوع بحران استانداران می‌توانند با فرمانده ارشد hse منطقه برای تبادل اطلاعات و مشارکت در نوع طرح ریزی و ایفای نقش مکمل در ارتباط مستقیم باشند.

جلالی با گرامیداشت ماه محرم بر استفاده از ظرفیت محرم در پدافند غیر عامل تاکید کرد و گفت: فرهنگ عاشورایی بخشی از قدرت نرم مسلمانان است که از این فرهنگ برای تقویت بنیه دفاعی و بازدارندگی استفاده می‌شود.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

۹ دی نماد «قدرت نرم» انقلاب اسلامی است

آسمان امن در سایه اقتدار پدافند هوایی

پدافند هوایی در اوج آمادگی به سر می‌برد

0 نظر

ارسال نظر

capcha