چهاردهمین جشنواره بین‌المللی مقاومت

ده‌نمکی: نباید حوزه دفاع مقدس واتیکانیزه شود/ هنرمندان شناخته شده دیگر نمی‌توانند جلوی دوربین مستند قرار بگیرند

 ده‌نمکی: نباید حوزه دفاع مقدس واتیکانیزه شود/ هنرمندان شناخته شده دیگر نمی‌توانند جلوی دوربین مستند قرار بگیرند

به گزارش سراج24،مسعود ده‌نمکی کارگردان فیلم سینمایی«رسوایی» درباره برگزاری چهاردهمین جشنواره فیلم مقاومت، گفت:اگر جشنوارهای تخصصی مانند جشنواره فیلم مقاومت با هدف برگزار شود می‌تواند موثر واقع باشد. مانند کشف استعدادها که در جشنواره‌های دیگر کمتر به آنها توجه می‌شود و از طرف دیگر کشف و شناخت استعدادها و انتقال آنها به مراکز فیلمسازی می‌تواند در  تکثر فیلمسازان دفاع مقدس موثر باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که برخی می‌گویند بیشتر از آن که نیازی که جشنواره مقاومت داشته باشیم به فیلمهایی با موضوع مقاومت نیازمندیم، اظهار کرد: به نظرم هم به آثاری در زمینه دفاع مقدس نیازمندیم و هم جشنواره‌ای مستقل برای عرضه آثار دفاع مقدس؛ از طرفی دیگر من مخالف این هستم که این حوزه واتیکانیزه بشود، یعنی جشنواره‌های دیگر به این فیلمها توجهی نکنند و بروند به سمت موضوعات دیگری، فقط به این دلیل که این آثار فقط در جشنواره‌ای مانند مقاومت دیده می‌شود.

ده‌نمکی در پاسخ به این سؤال که وقتی مستندهای جشنواره را دیدید گفتید خیلی خوب هستند، خودتان قصد مستند سازی ندارید؟، بیان کرد: نه، چون مستند شرایط خاص خودش را دارد یکی از این شرایط این است که هنرمندان شناخته شده دیگر نمی‌توانند جلوی دوربین مستند قرار بگیرند چون مردم می‌شناسندش و رفتارشان دیگر واقعی نیست.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

«طلعیه مقاومت» به برج آزادی رسید

معرفی هیات انتخاب سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی

«تمایل» به جشنواره آمریکایی راه یافت

0 نظر

ارسال نظر

capcha