انتقاد معاون نخست وزیر ترکیه از سیاست خارجی آنکارا؛

کورتولموش: اگر سیاست‌های آنکارا در سوریه سردرگم نبود، بمب‌ها در شهرهایمان منفجر نمی‌شد

 کورتولموش: اگر سیاست‌های آنکارا در سوریه سردرگم نبود، بمب‌ها در شهرهایمان منفجر نمی‌شد

به گزارش سراج24،نومان کورتولموش، معاون نخست وزیر ترکیه در اظهاراتی با انتقاد شدید از سیاستهای دولت ترکیه در سوریه گفت: جنگ نیابتی در ترکیه تا آخر نمی‌تواند پیگیری شود، زیرا مدتی بعد این گروه‌هایی که توسط سایر کشورها مسلح می‌شوند با صاحبان خود به مبارزه خواهند پرداخت.

وی افزود: بحران سوریه در وضعیتی قرار دارد که دیگر کشورها نخواهند توانست پشت گروه‌های مسلح پنهان شوند، یعنی کشورهایی مانند آمریکا، روسیه و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در موقعیتی قرار گرفته‌اند که بالفعل وارد جنگ خواهند شد.

به گزارش کرد پرس، معاون نخست وزیر ترکیه در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: امروز سوریه برای حل و فصل بحران خود در یک نقطه مثبتی نسبت به گذشته قرار دارد. آمریکا، روسیه و همه متوجه شده‌اند که این بحران از سوی یک کشور قابل حل نیست. متأسفانه ما نیز به عنوان ترکیه نمی‌توانیم به تنهایی در سوریه یک مکانیزم حل و فصل به وجود آوریم.

کورتولموش ادامه داد: اگر بحران سوریه به وجود نیامده بود، اکنون شاهد دولت اسلامی عراق و شام (داعش) و همچنین شاهد پ.ی.د که شمال سوریه را به کانتون‌هایی تبدیل کرده است نبودیم. حتی اگر بحران سوریه به وجود نیامده بود اکنون شاهد جسارت برخی گروه‌ها برای اشغال شهرهای ترکیه نبودیم. اگر سیاست‌های سوریه‌ای ترکیه این چنین دچار سردرگمی نشده بود بمبها در استانبول، آنکارا، غازی عینتاب، الازیغ و ... منفجر نمی‌شد.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

واکنش ترکیه به خروج آمریکا از برجام

0 نظر

ارسال نظر

capcha