"مطالبات" فرهنگی مقام معظم رهبری در حوزه رسانه

جامعه‌ مطبوعات باید در جهت‌ سیاسی‌ کردن‌ مردم‌ حرکت‌ کند/ در یک‌ جامعه‌ سیاسی‌ آسیب‌پذیری‌ مردم‌ کمتر است‌

جامعه‌ مطبوعات باید در جهت‌ سیاسی‌ کردن‌ مردم‌ حرکت‌ کند/ در یک‌ جامعه‌ سیاسی‌ آسیب‌پذیری‌ مردم‌ کمتر است‌

به گزارش خبرنگار سراج24، مطبوعات از آن جهت که در دسترس مردم قرار دارند از اهمیت فراوانی برخوردارند؛ لذا مطبوعات سودمندترین و در دست رس ترین وسیله برای بالا بردن سطح فرهنگی جامعه به شمار می آیند. از همین رو است که مقام‌ معظم‌ رهبری‌ درباره‌ اهمیت‌ کار مطبوعاتمی فرمایند: «مطبوعاتو نشریات‌ به‌ لحاظ هدایت‌ مستمر مخاطبان‌ خود و تأثیرگذاری‌ در عمل‌ و رفتار جامعه‌، جایگاه‌ ویژه‌ و بسیار مهمی‌ دارند...»

 

*" جامعه‌ مطبوعاتباید در جهت‌ سیاسی‌ کردن‌ مردم‌ حرکت‌ کند"

 

یکی از مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه "مطبوعات"، جذب مردم به سیاست و به عبارت دیگر سیاسی کردن جامعه است. بر همین اساس رهبر انقلاب‌ اسلامی‌ در 24 اردیبهشت 1373 در دیدار دست‌اندرکاران‌ و مسئولان‌ جامعه‌ مطبوعاتی‌ کشور، سیاسی‌ کردن‌ مردم‌ و جامعه‌ را به عنوان‌ یک‌ وظیفه‌ مطبوعاتی‌ مورد تأکید قرار دادند و فرمودند: «در جهان‌ کنونی‌، جامعه‌ مطبوعاتباید در جهت‌ سیاسی‌ کردن‌ مردم‌ و ترویج‌ روح‌ سیاسی‌گری‌ و اهتمام‌ به‌ سیاست‌ در مردم‌، حرکت‌ کند. زیرا در یک‌ جامعه‌ سیاسی‌ آسیب‌پذیری‌ مردم‌ کمتر است‌. افزایش‌ قدرت‌ فهم‌ و درک‌ سیاسی‌ و تحلیل‌ و شناخت‌ امواج‌ و گرایش‌ها و انگیزه‌های‌ سیاسی‌ در مردم‌ لازمه‌ مقابله‌ با توطئه‌ها و ترفندهای‌ بنگاه های‌ بزرگ‌ خبری‌ است‌ و برای‌ این‌ منظور مطبوعاتباید به‌ وظایف‌ خود عمل‌ کنند.»

اخبار مرتبط

لزوم افزایش تیراژ چاپ کتاب در کشور/ نارضایتی رهبر انقلاب از تیراژ پایین کتاب‌ها/ مسئولان مربوطه "باید یک حرکتی آغاز کنند"

توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی به مجریان رادیو/ "مجریان رادیو باید طوری حرف بزنند که همه مخاطبان خود را اشباع کنند"

ضرورت طراحی لباس ملی توسط طراحان ایرانی/کت‌وشلوار لباس ملی ایرانیان نیست/ "تقلید فرهنگی خطر بزرگی است"

0 نظر

ارسال نظر

capcha