گولن: اردوغان خود یک تروریست است/ من هرگونه ترور را محکوم می‌کنم

 گولن: اردوغان خود یک تروریست است/ من هرگونه ترور را محکوم می‌کنم

به گزارش سراج24 ، "فتح الله گولن"، مخالف ترکیه‌ای که در آمریکا به سر برده و دولت ترکیه وی را مسئول کودتای نافرجام در این کشور دانسته و انتقاد شدیدی به وی وارد می‌کند در گفتگو با نشریه "دی سایت" این مسئله را رد کرد که از طرفدارانش درخواست کرده است در دولت ترکیه نفوذ کنند.

گولن با اشاره به "رجب طیب اردوغان"، رئیس جمهور ترکیه گفت: کسی که دیگران را با وجود اینکه آنها موعظه به صلح می‌کنند تروریست می‌نامد خودش یک تروریست است. اردوغان جنبش فتح الله گولن را مسئول کودتای شکست خورده در کشورش می‌داند.

گولن تصریح کرد که وی احساس می‌کند مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. من در ترکیه یک واعظ دارای مجوز دولتی بودم. از خطبه‌های من بیش از هفتاد کتاب منتشر شده است. من هر گونه ترور را محکوم می‌کنم.

وی اتهامات وارد شده به خود مبنی بر اینکه یک اسلام گرای افراطی است را رد کرده و گفت: من همواره اسلام سیاسی را رد کرد‌ه‌ام. کسی که سیاست و مذهب را در هم می آمیزد به هر دو اما بخصوص به مذهب آسیب می رساند.

به گفته رئیس موسسه گفتگو و آموزش در برلین، در آلمان تا به حال صدها درخواست پناهندگی از طرف طرفداران جنبش گولن دریافت شده است. طرفداران این جنبش از زمان کودتای نافرجام در این کشور در داخل و خارج تحت تعقیب قرار دارند.

اخبار مرتبط

بازداشت گولن به‌دلیل قتل سفیر روسیه

از پایان داعش تا پایان تروریسم

دستگیری فرمانده میدانی داعش در لبنان

0 نظر

ارسال نظر

capcha