رئیس مجلس نمایندگان یمن در نامه‌ای به دکتر لاریجانی:

ملت یمن چشم امید به حامیان این کشور دارد

ملت یمن چشم امید به حامیان این کشور دارد

به گزارش سراج24 ، یحیی علی الراعی رئیس مجلس نمایندگان یمن در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن تشریح وضع موجود کشورش خواستار کمک در جهت متوقف ساختن تجاوزات، بمباران‌های رژیم آل سعود و برداشتن محاصره اقتصادی ظالمانه علیه سرزمین و مردم یمن شد.

وی در این نامه تأکید کرده است: ملت یمن در زمان تجاوز خارجی و همزمان با جنایتهای گروه‌های تروریستی در بسیاری از استانهای این کشور چشم امید به کسانی دارند که همواره در کنار آنها بودند.

رئیس مجلس نمایندگان یمن  با اعلام اینکه از 25 مارس 2015 کشور یمن در معرض تجاوز سعودی‌ها قرار گرفته، خاطر نشان کرده است: در 28 مارس 2016 کنفرانس فراگیر مردمی همراه با انصارالله برای تشکیل شورای عالی سیاسی برای مبارزه با تجاوزات در چارچوب قانون اساسی تشکیل شده است. اما برخی کشورهای عربی و بین المللی تلاش دارند سلامت و قانونمند بودن پارلمان یمن را زیر سوال ببرند که با توجه به نصوص موجود در قانون اساسی این کشور، ادعاهای آنها واهی و بی‌اساس است.

الراعی با تأکید بر اینکه مشروعیت پارلمان یمن برگرفته از قانون اساسی این کشور است، یادآور شده است: در تجاوزاتی که به کشور یمن می شود کودکان، زنان و غیرنظامیان به قتل می رسند و زیرساختهای این کشور نابود شده اند و فجایع زیست محیطی فراوانی در این کشور اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه متجاوزان در حال القاء این تفکر هستند که در حال بازگرداندن ثبات به یمن هستند، ادامه داده است: بسیاری از مناطق یمن امروز تحت سیطره گروه‌های تروریستی به مانند القاعده و داعش است.

وی در پایان از رئیس مجلس ایران خواستار حمایتهای بیشتر کشورمان از مردم بی دفاع یمن شده است.

اخبار مرتبط

هلاکت سه سعودی توسط تک‌تیراندازان یمنی

ردِ پایِ شیطان بزرگ در ترور رهبر برجسته انصارالله

موشک‌باران مرکز تجمع مزدوران سعودی در یمن

0 نظر

ارسال نظر

capcha