چرا شهید شاطری «حسام خوشنویس» شد؟

 چرا شهید شاطری «حسام خوشنویس» شد؟

به گزارش سراج24،"مهندس سلطان اسعد"، معاون شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در کتاب "معمار محبت" می‌گوید: اخلاص "حسن شاطری" نسبت به حزب‌الله لبنان و تقدیس مقاومت و محبت ویژه‌اش به "سیدحسن نصرالله" برخاسته از عشقی بی‌مثال نسبت به جهاد و مجاهدین بود. او اعتقاد داشت که رهبری سیدحسن نصرالله نعمتی از جانب خداوند است. کار در لبنان را فرصتی برای کار ذیل حزب‌الله لبنان به شمار می‌آورد.

اولین دیدار او پس از ورود به لبنان، دیدار با حضرت سیدحسن بود و در آن دیدار وظایفی را که در زمان حضورش در لبنان به آن خواهد پرداخت، شرح داد و موافقت اولیه را از ایشان دریافت کرد.

سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان کسی بود که مسئله تغییر نام حسن شاطری را مطرح کرد و پیشنهاد داد تا به مردم با نام دیگری غیر از حسن شاطری معرفی شود. مهندس هم بلافاصله پذیرفت و نام "حسام خوشنویس" برگزیده شد، نامی که تا زمان شهادتش با آن شناخته شد.

**کتاب "معمار محبت"؛ زندگینامه شهید حسن شاطری امروز (چهارشنبه 7 مهرماه 95) در فرهنگسرای شفق با حضور "شیخ علی ضاهر" از مسئولان حزب‌الله لبنان، "اسماعیل احمدی‌مقدم"، فرمانده سابق نیروی انتظامی و "حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان" رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی به همت مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی رونمایی می‌شود.


منبع:تسنیم
 

اخبار مرتبط

خاطرات سیدحسن نصرالله از آیت الله بهجت در پله چهارم

ماجرای مستند جدید سید حسن نصرالله/سقوط پهپاد سوریه، سرنگونی جنگنده F16 اسرائیل و حالا پاسخ حزب‌الله لبنان با «المیادین»

افشاگری فکری در قبال تفرقه افکنی دشمنان بر عهده علمای اسلام است

0 نظر

ارسال نظر

capcha