حریف مکار فرار کرد

روسیه ٤ - ایران٣؛ حسرت ابدی در مدلین

روسیه ٤ - ایران٣؛ حسرت ابدی در مدلین

به گزارش سراج24،شاگردان محمد ناظم‌الشریعه پس از عملکرد دور از انتظار در مرحله گروهی با قرار گرفتن در رده سوم و صعود به جمع 16 تیم، در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف برزیل رفتند و با نمایش چشم‌نواز و بدون نقص توانستند قهرمان پنج دوره جام جهانی را در ضربات پنالتی حذف کنند و در یک چهارم نهایی هم پاراگوئه را از پیش رو بردارند تا حریف روسیه در نیمه نهایی شوند.


ملی پوشان فوتسال ایران در بازی برابر روسیه که از ساعت 3:30 بامداد روز چهارشنبه آغاز شد دو مرتبه از حریف عقب افتادند اما هر بار آن را جبران کردند ولی پس از گل سوم و لحظه استفاده کردن از سیستم پاور پلی(پنج نفره) چهارمین گل را در یک دقیقه مانده به پایان مسابقه خوردند تا کارشان سخت‌تر شود؛ با این حال آنها دوباره اختلاف را در لحظات پایانی به حداقل رساندند اما نتوانستند مثل مسابقه برابر برزیل و پاراگوئه از شکست پیروزی بسازند و شگفتی‌سازی را تکمیل کنند.


تیم ملی روسیه در فینال به مصاف برنده دیدار آرژانتن و پرتغال خواهد رفت و ایران هم منتظر بازنده این بازی است تا در بازی رده‌بندی مقابل آن قرار گیرد.


 


مرحله نیمه نهایی جام جهانی فوتسال - کلمبیا
سالن محل بازی: ایوان- شهر مدلین / ساعت آغاز: 3:30 بامداد به وقت ایران
داوران: نورالدین بوکوئف(قزاقستان)، مارک بیرکت(انگلستان)، کریستوفر سینکلر(مالزی) و کارلوس آلبرتو بارتز گونزالز(گواتمالا)

 

 

 


بازیکنان ایران

 


سپهر محمدی(GK)، علیرضا صمیمی(GK)، احمد اسماعیل‌پور، محمد کشاورز، حمید احمدی، محمدرضا سنگ‌سفیدی، علی‌اصغر حسن‌زاده، افشین کاظمی، محمد طاهری، مهران عالیقدر، حسین طیبی و مهدی جاوید
سرمربی: محمد ناظم الشریعه

 


بازیکنان روسیه

 


گئورگی زامتارادزه(GK)، ولادیسلاو نایلیویچ شایاخمتوف، سرگئی ویکولوف(GK)، دیمیتری لیسکوف، ایوان چیشکالا، ایوان میلووانوف، ادر لیما، سرگئی آبراموف، ادلسون رابسون داس‌سانتوس(روبینهو)، آرتم نیازووف، گوستاوو لوبو پاراددا(GK)، سرگئی آبراموویچ و دنیل داوویدوف
سرمربی: سرگئی اسکوروویچ

 

 

اخطار

 


ایوان میلووانوف(17) و ایوان چیشکالا(33) از روسیه


حسین طیبی(38) از ایران

 

 

ترکیب اولیه ایران

 


علیرضا صمیمی، حمید احمدی، علی‌اصغر حسن‌زاده، مهدی جاوید و احمد اسماعیل‌پور

 


ترکیب اولیه روسیه

 


گوستاوو لوبو پاراددا، ایوان چیشکالا، ادر لیما، روبینهو و دنیل داوویدوف

 

 

 شرح گل‌ها

 

 

 

(1 - 0 روسیه، دقیقه 14): حرکت زیبای لیزکوف و دریبل طاهری از پیشرو با شوتی محکم و پرقدرت از میانه زمین به کنج دروازه ایران رفت. 

 

(1 - 1 ایران، دقیقه 13): ضربه‌ی کات دار و زیبای احمد اسماعیل پور از روی یک ضربه‌ی آزاد به طاق دروازه‌ی روسیه رفت و جوابی تماشایی بود بر گل زیبای روسیه

 

(1 - 2 روسیه، دقیقه 23): کرنر روسیه از جناح راست دروازه ایران به سمت چپ و ضربه‌ی والی و سر ضرب بازیکن روسیه توپ را به گل دوم روسیه تبدیل کرد.

 

(2 - 2 ایران، دقیقه 30): پاس در عرض جاوید به حسن زاده رسید که حسن زاده پس از دریبل زیبای بازیکن روبرو با گلر تک به تک شد و با ضربه ای دقیق توپ را به درون دروازه فرستاد.

 

(2 - 3 روسیه، دقیقه 30): بلافاصله پس از گل ایران باریکنان روسیه با یک حرکت ترکیبی دفاع ایران را به هم ریختند و با یک پاس در عرض هم تیمی خود را مقابل دروازه خالی قرار دادند که توانستند گل سوم را به ثمر برسانند.

 

(2 - 4 روسیه، دقیقه 39): در شرایطی که ایران یک پارپارچه حمله بود و از سیستم پاورپلی استفاده میکرد توپگیری بازیکن روسیه و ضربه از نزدیکی محوطه جریمی‌خودی دروازه‌ی بدون دروازه بان ایران را برای چهارمین بار گشود.

 

(3 - 4 روسیه، دقیقه 40): ضربه حسن زاده به مدافع روسیه برخورد کرد و در ریباند جاوید با چرخش و ضربه‌ای دقیق گل سوم را برای ایران به ثمر رساند.

 

 


منبع:ورزش3

اخبار مرتبط

اندونزی اولین تیم شگفتی مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا

روسیه ۳ - لهستان یک

فینال جنجالی جام حذفی فوتبال؛ شب بی‌کفایتی مدیران ورزشی

0 نظر

ارسال نظر

capcha