سردار کارگر:

ایجاد مراکز فرهنگی دفاع مقدس در سراسر کشور/افزایش ظرفیت راهیان نور به ۱۰ میلیون نفر

 ایجاد مراکز فرهنگی دفاع مقدس در سراسر کشور/افزایش ظرفیت راهیان نور به ۱۰ میلیون نفر

به گزارش سراج24،در پنجمین روز از هفته دفاع مقدس سردار بهمن کارگر, رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌‌های دفاع مقدس  تقویت راهیان نور و ساخت مراکز فرهنگی در استان‌ها را از اولویت های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: این مراکز فرهنگی که در گذشته به عنوان موزه و باغ موزه نامبرده می‌شد, امسال در برنامه ساخت و ایجاد در مراکز استان‌ها قرار دارد.

وی در ادامه افزایش ظرفیت راهیان نور به 10 میلیون نفر در برنامه ششم توسعه را از دیگر برنامه های بنیاد حفظ آثار بر شمرد و بیان کرد: سالانه حدود 6 میلیون نفر از زائران راهیان نور از مناطق عملیاتی بازدید می‌کنند و هر سال به تعداد علاقمندان و مشتاقان این رویداد فرهنگی افزوده می‌شود، اما به علت کمبود امکانات این افزایش صورت نگرفته است و بنیاد بنا دارد ظرفیت تعداد زائران راهیان نور در برنامه ششم توسعه را به 10 میلیون نفر برساند.

سردار کارگر از پشتیبانی استان‌های کشور از 57 یادمان‌ دفاع مقدس در مناطق عملیاتی به مانند زمان جنگ خبر داد و گفت: پشتیبانی استان‌های کشور از یادمان های دفاع مقدس یکی از مسائلی است که در سال 95 به دنبال آن هستیم که خوشبختانه با رایزنی های صورت گرفته, وزیر کشور این موضوع را به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرده است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری برای ایجاد شناسنامه برای یادمان ها,افزود: علاوه بر تهیه کتاب و المان برای معرفی یادمان‌ها, استفاده بیشتر از فضای مجازی و رسانه‌های نوین  در برنامه بنیاد حفظ آثار قرار دارد که با همکاری وزارت ارتباطات با ورود هر زائر به مناطق عملیاتی, اطلاعات کامل آن یادمان برای راهنمایی و آشنایی در گوشی‌های همراه قابل دسترس باشد.  

سردار کارگر ورود به حوزه کتاب دفاع مقدس را از دیگر برنامه های بنیاد عنوان کرد و اظهار داشت:  قریب به 15 هزار کتاب نوشته شده در زمینه دفاع مقدس وجود دارد که این تعداد بسیار کم است و دفاع مقدس دارای ظرفیت‌های بیشتری در این حوزه است.

رئیس بنیاد حفظ آثار در خاتمه افزود: با اقدامات انجام شده تولید سالانه 30 کتاب به اداره کل های حفظ آثار استان‌ها ابلاغ شده  که 175 کتاب در سال جاری توسط بنیاد به چاپ رسیده است و اگر مانند رزمنده‌های دفاع مقدس کار کنیم بسیاری از کارهای نشدنی, اجرایی می شود.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

آثار سینمایی دفاع مقدس مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرند

تولید 9 کتاب صوتی همزمان با هفته دفاع مقدس در انتشارات آستان قدس رضوی

تاریخ دفاع مقدس مدیون این افراد است

0 نظر

ارسال نظر

capcha