در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل؛

العبادی: فتوای آیت‌الله سیستانی گامی مهم برای دفاع از عراق در برابر داعش بود

العبادی: فتوای آیت‌الله سیستانی گامی مهم برای دفاع از عراق در برابر داعش بود

به گزارش سراج24، به نقل از «السومریه‌نیوز»، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق در سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت: «نبرد بر ضد داعش، نبردی ملی و وجودی است که همگان در آن مشارکت می‌کنند؛ نیروهای ارتش و پلیس، نیروهای بسیج مردمی و داوطلب عشایری از طوایف و ادیان مختلفی هستند.»

العبادی افزود: این دفاع ملی از حمایت آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجعیع دینی برخوردار بوده است و فتوای تاریخی ایشان گامی مهم و محرک برای دفاع از عراق در برابر داعش شده است.»

نخست‌وزیر عراق تصریح کرد: داعش، که ادعای دفاع از اهل تسنن می‌کند، امروز شیعه، سنی، ایزدی و ترکمان‌ها را به قتل می‌رساند و جنایات‌ این گروه شامل همه طیف‌های عراقی است.

وی همکاری جدی برای خشکاندن منابع مالی گروه تروریستی داعش را خواستار شد و درباره گسترش تهدید و خطرات آن در سرتاسر جهان هشدار داد.

العبادی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به تجاوز نظامی ترکیه به عراق اشاره کرد و از جامعه جهانی خواست ترکیه را برای خارج کردن نیروهایش از شمال عراق تحت فشار قرار دهند.

نخست‌وزیر عراق تصریح کرد: حضور نیروهای ترکیه در شمال عراق، عملیات آزادسازی «موصل» از اشغال داعش را با موانعی روبه‌رو می‌سازد.

وی در عین حال متذکر شد که نیروهای عراقی برای آزادسازی کامل استان نینوا از سیطره داعش طی سال جاری میلادی مصمم هستند و دولت نیز برنامه جامعی برای بازگرداندن ثبات به مناطق آزاد شده دارد.

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

لاریجانی با رئیس جدید مجلس نمایندگان عراق گفتگو کرد

اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق تا ۲ روز دیگر

0 نظر

ارسال نظر

capcha