ایران «اسکار» صنایع دستی اهدا می‌کند

 ایران «اسکار» صنایع دستی اهدا می‌کند

به گزارش سراج24،بهمن نامور مطلق در نشست خبری هجدهمین شورای جهانی صنایع دستی که در مهر امسال در اصفهان برگزار می‌شود، اظهار داشت: این نشست جهانی برای نخستین بار در ایران برگزار می‌شود و قرار است در این شورای جهانی اسکار صنایع دستی با عنوان (دست خلاق) به 10 هنرمند ایرانی اهدا شود و در سال‌های آینده این اسکار صنایع دستی به هنرمندان بین‌المللی نیز اهدا خواهد شد.

وی ادامه داد: در کنار این نشست جهانی نمایشگاه صنایع دستی هم خواهیم داشت که امیدواریم به انعقاد تفاهمنامه‌های همکاری و فروش منعقد شود، همچنین در این نمایشگاه 80 غرفه ایرانی و خارجی خواهیم داشت و امیدواریم نمایشگاه‌های تجاری و تخصصی خارجی را در آینده نیز داشته باشیم و در نهایت یک کارگاه رنگرزی نیز خواهیم داشت.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور ادامه داد: همچنین مجمع شورای جهانی نیز برگزار می‌شود تا رئیس جدید شورای جهانی انتخاب شود. همچنین در حوزه آسیا هشتمین نشست مدیران و سی و ششمین مجمع شورای قاره‌ای آسیا را خواهیم داشت و معاونین مناطق نیز انتخاب می‌شوند که ایران نیز به عنوان مدیر غرب آسیا نامزد شده است.

نامور مطلق تصریح کرد: همچنین 200 شرکت کننده و مهمان از خارج به عنوان نماینده کشورهای دنیا در هیجدهمین شورای جهانی صنایع دستی ایران شرکت می‌کنند و 50 نماینده صنایع دستی به عنوان نماینده‌های صنایع دستی کشورمان در این نشست حضور خواهند داشت.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در ادامه عنوان کرد: تبادلی علمی، توسعه تجاری (تفاهمنامه ایرانی و خارجی) و ترویجی (برندسازی ایرانی در کنار خارجی) و کسب سهم ایران در مدیریت جهانی در حوزه صنایع دستی از مهمترین اهداف این نشست جهانی خواهد بود.

نامور مطلق تصریح کرد: درصدد هستیم با برگزاری این اجلاس در اصفهان، این شهر را به عنوان پایتخت صنایع دستی به دنیا معرفی کنیم زیرا هیچ شهری به مانند اصفهان این پتانسیل جهانی شدن در حوزه صنایع دستی را ندارد. به هر حال صنایع دستی بدون گفت‌وگو نمی‌تواند رشد کند که امیدواریم با برگزاری این اجلاس جهانی در ایران بتوانیم توجه‌ها و تحول در مدیران، برنامه‌ریزان و حتی مردم در حوزه صنایع دستی را ایجاد کنیم و به نوعی یک نوع نوزایی در صنایع دستی برای اشتغال بیشتر در این حوزه صورت پذیرد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور عنوان کرد: در بعد خارجی نیز بعد از برگزاری این اجلاس؛ امیدواریم ایران از عزلت خارج شود و دیده شویم و می‌توانیم با چنین برنامه‌های اقدامات استکبار را خنثی کنیم، همچنین استفاده از پتانسیل تجار خارجی برای معرفی و فروش صنایع دستی ایرانی در دنیا را دنبال می‌کنیم زیرا هم اکنون تجارت ما در عرصه صنایع دستی در دنیا ضعیف است.

نامور مطلق خاطرنشان کرد: ما در این دولت این بسترها را ایجاد کردیم (برگزاری هیجدهمین شورای جهانی صنایع دستی در ایران) و تجار و هنرمندان ایرانی باید از این فرصتی را که در رقابت با اندونزی و آمریکا به دست آوردیم باید استفاده کنند.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

نخستین نمایشگاه ملی صنایع دستی گشایش یافت

شهر ایرانی که مرکز فروش صنایع‌دستی دنیا شد / پاکسازی یک میدان معروف

به‌دست آوردن ارز با صنایع دستی

0 نظر

ارسال نظر

capcha