الحاق ۲ شناور جدید به ناوگان دریایی سپاه

 الحاق ۲ شناور جدید به ناوگان دریایی سپاه

به گزارش سراج24،سردار مرتضی زارعی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با پیوستن شناور شهید ناظری، نیروی دریایی سپاه از نیرویی با بُرد و ماندگاری کم در دریا، به نیرویی دوربُرد و ماندگار در پیمایش دریایی در آب‌های دور تبدیل شد.

وی افزود: شناور شهید ناظری که در مؤسسه شهید محلاتی بوشهر طراحی و ساخته شده است، با یک مرتبه سوخت‌گیری، قابلیت اعزام به دریای سرخ و مدیترانه را دارد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه گفت: شناور تمام‌ایرانی شهید ناظری پنجاه و پنج متر طول، چهارده متر عرض و پانزده متر ارتفاع دارد که با قابلیت حمل صد نیرو، شناوری بالگردبَر نیز محسوب می‌شود.

وی افزود: پایداری در دریای مواج و ماندگاری طولانی سبب می‌شود تا انواع سلاح‌ها از این شناور دقیق‌تر و با بُردی طولانی‌تر آتش شوند.

سردار زارعی دریانوردی طولانی را از دیگر ویژگی‌های شناور چندمنظوره شهید ناظری دانست و گفت: شناور «سار» هم دیگر شناور ایرانی بود که امروز در آبهای ساحلی خلیج فارس در بندرعباس به ناوگان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شناور سار در مؤسسه شهید درویشی بندرعباس طراحی و ساخته شده است.

زارعی افزود: خط تولید شناور سار که با هدف امداد و نجات دریایی راه‌اندازی شده، در هرمزگان است. این شناور برای عملیات‌های امداد و نجات در خلیج فارس و دریای عمان کاربرد دارد.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

برای دفاع از منافع حیاتی خود به جغرافیایی خاصی محدود نیستیم

برخی کتب چاپ شده درباره شهیدسلیمانی حق مطلب را بیان نکرده است

عکس/ انتشار نامه‌ مهم شهید طهرانی مقدم خطاب به رهبرمعظم انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha