ابراهیم حاتمی‌کیا در واکنش به مطالب نشریه یالثارات:

اگر به بی‌حرمتی‌های این نشریه واکنش نشان ندهیم بی‌غیرت هستیم/متأسفم با اسم امام حسین (ع) با خون حسین بازی می‌شود

اگر به بی‌حرمتی‌های این نشریه واکنش نشان ندهیم بی‌غیرت هستیم/متأسفم با اسم امام حسین (ع) با خون حسین بازی می‌شود
به گزارش سراج24، ابراهیم حاتمی‌کیا نویسنده و کارگردان سینما با حضور در جشن منتقدان مطبوعات به عملکرد اخیر نشریه یا لثارات الحسین اعتراض کرد.
 
حاتمی‌کیا در سخنان کوتاهی اظهار داشت: عزیزانی که اینجا هستند همه صاحب قلمند و اندیشه‌اند و محترم‌ترین هنرمندان این مملکتند. وقتی دیروز خواندم که این اتفاق افتاده است و دیدم که حرمت قلم اینقدر ضایع می‌شود، نتوانستم سکوت کنم.
 
کارگردان فیلم سینمایی بادیگارد همچنین گفت: همه باید نسبت به این واقعه واکنش تندی داشته باشیم. نمی‌دانم این خشونت از کجا آمده که می‌‌تواند یک قلمی را تا این اندازه مجاز بکند که مطالبی که در خلوتگه خودش هم نباید نوشته بشود، این گونه علنی اخلاق را زیر پا بگذارد.
 
وی در ادامه با انتقاد از انتشار چند مطلب اخیر این نشریه گفت: من متاسفم در کشوری هستم که با اسم امام حسین(ع) با خون حسین بازی می‌شود.
 
حاتمی کیا با بیان خاطرات قبلی خودش از این مجله افزود: من  از طرف این مجله کم نواخته نشده‌ام! از آن موقعی که یک برگ بیشتر نبود و یادم هست در نماز جمعه پخش می‌شد. آن روزها در نماز جمعه می‌گرفتم و می‌خواندم که این برگه یا لثارات است و دارد افشا می‌کند که من چه کردم. می‌گفتند من دارم کار انحرافی انجام می‌دهم در سینما. این حرف برای بیست سال پیش است و الان به این نقطه رسیده است.
 
ابراهیم حاتمی‌کیا در پایان گفت: اگر معذرت نخواهند و اهل قلم به این واقعه واکنش نشان ندهند به نظر من این بی‌غیرتی است.
 
منبع: فارس

اخبار مرتبط

درخشش هنرمندان بوشهری در نخستین هنرواره «روایت جهاد»

شمش طلای یوسف حاتمی‌کیا کلید خورد

«یک و بیست» ویژه برنامه سالگرد حاج قاسم در شبکه افق

0 نظر

ارسال نظر

capcha