رونمایی از اثر متفاوت قرآنی در نمایشگاه «دیده دل»

 رونمایی از اثر متفاوت قرآنی در نمایشگاه «دیده دل»

به گزارش سراج24،آیین افتتاح نمایشگاه «دیده‌ دل» بعدازظهر امروز یکشنبه، 28 شهریور 1395 با حضور حجت الاسلام محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستانهای استان تهران و جمعی از فعالان فرهنگی و هنری برگزار و از تابلوی قرآنی شعائر رونمایی می‌شود.

این تابلو ترکیب نوینی از مضامین قرآنی در قالب هنر است که در آن از  خوشنویسی، تذهیب، منبت کاری و عکاسی بهره برده شده است. سیدروح اله هاشمی در خلق این اثر از همکاری 15 هنرمند بهره برده است. تابلوی شعائر در ابعاد 100 در 120 سانتی متر طراحی شده و این فرایند یک سال به طول انجامیده است.

علاقه‌مندان در نمایشگاه «دیده دل» همچنین می‌توانند به تماشای 30 تابلوی عکاسی با موضوع جاذبه‌های معنوی و تاریخی ایران بنشینند که  متناظر با آیات قرآنی انتخاب شده‌ است.

نمایشگاه «دیده دل» از ساعت 15 روز یکشنبه، 28 شهریور 1395 در نگارخانه مهر فرهنگسرای انقلاب اسلامی افتتاح می‌شود و این نمایشگاه تا 12 مهر به کار خود ادامه می‌دهد.

فرهنگسرای انقلاب اسلامی در بزرگراه شهید نواب صفوی، تقاطع پل کمیل، ابتدای کمیل شرقی واقع شده است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 9-55419057 تماس بگیرند یا به نشانی enghelab.farhangsara.ir  مراجعه کنند.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

۱۸ رمضان، آغاز به کار نمایشگاه مجازی قرآن کریم

نمایشگاه مجازی کتاب «تاریخ معاصر» آغاز به کار کرد

افتتاح نمایشگاه هنری قرآن کریم در فضای مجازی

0 نظر

ارسال نظر

capcha