محمدپور: قسمت بود که طلایم قطعی شود و ۴ سال دیرتر جوایزم را بگیرم/ با قدرت برمی‌گردم

 محمدپور: قسمت بود که طلایم قطعی شود و ۴ سال دیرتر جوایزم را بگیرم/ با قدرت برمی‌گردم

به گزارش سراج24، سعید محمدپور ، در خصوص  دوپینگ 4 وزنه‌بردار دسته 94 کیلوگرم مسابقات وزنه‌برداری المپیک لندن و به دست آوردن مدال طلا بعد از 4 سال اظهار داشت: ابتدا شب گذشته از طریق فضای مجازی متوجه این موضوع شدم اما باورم نشد که چنین اتفاقی رخ داده و سایت فدراسیون جهانی را مشاهده کردم که در این سایت نیز چیزی مشخص نبود. در نهایت یکی از دوستانم تصویری از سایت فدراسیون جهانی را برای من ارسال کرد و متوجه شدم که بعد از 4 سال به مدال طلا دست پیدا کرده‌ام.

وی افزود: البته باز هم چیزی قطعی نبود و انعکاسی نداشت و صبح امروز با فریادها و خوشحالی پدرم از خواب بیدار شدم و متوجه شدم که همه جا اعلام شده است و تلویزیون نیز در حال زیرنویس کردن این موضوع است.

وزنه‌بردار دسته 105 کیلوگرم کشورمان خاطرنشان کرد: قطعا اگر این طلا را در لندن به دست می‌آوردم تفاوت‌های بسیاری با سال 2016 داشت. بعد از آن همه سختی کسب مدال شیرین‌تر بود ولی باز هم جای شکر دارد که به آنچه که حقم بود، دست پیدا کردم. به اعتقاد خودم در لندن از خیلی از وزنه‌برداران بهتر بودم اما با ناجوانمردی نتوانستم به حقم برسم.

محمدپور ادامه داد: قبل از این هم مشخص شده بود که صاحب مدال نقره المپیک شده‌ام و به همین دلیل برای به دست آوردن جوایزم اقدام کردم. ولی اتفاقی رخ نداد و شاید قسمت بود که نقره‌ام به طلا تبدیل شود تا جوایز را به دست آورم.  اکنون نیز حداقل انتظار من این است که به اندازه المپیکی‌ها به من جایزه بدهند و در شرایطی که 4 سال جوایزم را دیرتر تحویل می‌گیرم مردم متوجه کسب این مدال طلا شوند و در این خصوص اطلاع رسانی صورت بگیرد.

قهرمان دسته 94 کیلوگرم المپیک لندن در خصوص آخرین شرایط مصدومیتش تصریح کرد: من از وزنه‌برداری کنار نرفته‌ام و تنها با آسیب‌دیدگی شدیدی مواجه بودم ولی اکنون شرایط خوبی دارم و با انگیزه مضاعفی که کسب کرده‌ام تمرینات را بهتر پیگیری می‌کنم تا با توجه به فرصت 13 ماهه‌ای که تا مسابقات جهانی باقی مانده بتوانم با قدرت در مسابقات جهانی شرکت کنم. تنها باید کمی صبر کنم تا دستم بهتر شود و بتوانم در دسته 105 کیلو روی تخته بروم.

وی گفت: از المپیک قبلی تاکنون مدال‌های با ارزشی را از دست دادم و چند مسابقات جهانی، آسیایی، بازی‌های آسیایی و حتی المپیک را از دست دادم اما خدا را شکر که همیشه خدا جای حق نشسته و طلای خوش‌رنگ را به دست آوردم.

اخبار مرتبط

غایبان بزرگ در لیست کاندیداهای توپ طلا

محرومیت 8 ورزشکار ایرانی به دلیل دوپینگ

محرومیت سنگین ۵ ورزشکار بدنساز

0 نظر

ارسال نظر

capcha