رئیس کانون کارگران ساختمانی کشور:

فوت ۱۲۰۰ کارگر ساختمانی در حوادث ساختمانی سال ۹۴/ ایران رکورد‌دار حوادث کارگری در دنیا

فوت ۱۲۰۰ کارگر ساختمانی در حوادث ساختمانی سال ۹۴/ ایران رکورد‌دار حوادث کارگری در دنیا

به گزارش سراج24، اکبر شوکت با اشاره به حضور حدود یک میلیون و 400 هزار کارگر ساختمانی در سطح کشور اظهار داشت: متأسفانه برای این قشر ضعیف و آسیب‌پذیر امنیت شغلی مناسبی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 85 انجمن صنفی کارگری در کشور وجود دارد، تصریح کرد: امروز بین 300 انجمن صنفی کشور، بزرگ‌ترین انجمن مربوط به صنف کارگران ساختمانی است.

رئیس کانون کارگران ساختمانی کشور ساماندهی اتباع بیگانه را جزء نیازهای این صنف دانست و افزود: در حال حاضر لایحه‌ای برای ساماندهی اتباع بیگانه و کاهش حوادث کار در مجلس وجود دارد که نیاز است نمایندگان با رویکردی مناسب آن را به‌تصویب برسانند.

وی با تأکید بر اینکه یک میلیون و 100 هزار نفر و 800 هزار خانواده جامعه کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه هستند، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی سامانه پالایش بیمه ساختمانی امید است بتوانیم 300 هزار کارگری را که بیمه نیستند شناسایی کنیم و تحت پوشش قرار دهیم.

شوکت ادامه داد: متأسفانه بیش از 50 درصد حوادث کارگری مربوط به کارگران ساختمانی است و در سال گذشته از مجموع 2هزار فوت‌شده 1200 نفر مربوط به کارگران ساختمانی بود.

وی با اعلام اینکه ایران با 15 هزار حادثه‌دیده کارگری در دنیا رکورد‌دار است، تأکید کرد: باید بیمه کارگری و افزایش تعهدات در آن بیشتر شود چرا که متأسفانه این‌گونه حوادث آسیب اجتماعی ایجاد می‌کند.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

ایران خودرو محصول پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را در لیست فروش فوری قرار داد

بازار خودرو متأثر از کاهش قیمت ارز همچنان روند کاهشی را تجربه می‌کند+جدول قیمت

افزایش مشکلات بازار خودرو زیرسایه بی‌تدبیری مسئولان

0 نظر

ارسال نظر

capcha