ساداتی‌نژاد:

بانیان مدیریت اشرافیگری قدرت دفاعی ایران را هدف گرفته‌اند/تجمل‌گرایی پس از جنگ مانع توسعه کشور شد

بانیان مدیریت اشرافیگری قدرت دفاعی ایران را هدف گرفته‌اند/تجمل‌گرایی پس از جنگ مانع توسعه کشور شد
به گزارش سراج24،سیدجواد ساداتی‌نژاد نماینده مردم کاشان و اران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی  در مورد برخی اظهارنظرها برای حذف نیروی نظامی کشور گفت:‌ با توجه به اوضاع ناامن منطقه و تهدید مرزهای کشور توسط عناصر مسلح وابسته به کشورهای عربستان و آمریکا، در حقیقت چنین اظهاراتی کمک به عملی شدن تهدیدهای بالقوه علیه ایران و نابودی کشور در آتش منطقه است.

وی ادامه داد: انهدام زیرساخت‌های برخی از کشورهای همسایه مانند عراق، سوریه، افغانستان و لبنان بدلیل ناامنی و ضعف دفاعی گواه آن است که در حال حاضر کوچکترین سهل انگاری و مسامحه در تامین امنیت کشور، در بعد داخلی و خارجی، موجب تجاوز دشمن و آسیب‌های جبران ناپذیر می‌شود.

این نماینده مجلس با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری برای تقویت بنیه نظامی و دفاعی کشور گفت: داشتن نیروهای نظامی آماده و مجهز یکی از عوامل مهم ایجاد و تامین امنیت پایدار در کشور است.

ساداتی‌نژاد همچنین تصریح کرد: هرگونه توسعه و پیشرفت در کشور مستلزم وجود امنیت است که این دو مقوله وابسته به یکدیگر و در ارتباط تنگاتنگ و ملازم با همدیگر، در مناسبات اقتصادی داخلی و خارجی هستند.

وی با انتقاد از برخی اظهارنظرهای ساده‌انگارانه که رشد اقتصادی کشورهایی مانند ژاپن و آلمان را درنتیجه حذف نیروهای نظامی آنها می‌داند، گفت: آنچه باعث رشد این دو کشور پس از جنگ شد، حذف نیروی نظامی نبوده است بلکه استفاده بهینه از ظرفیت‌های انسانی و اجتماعی مانند روحیه کار و تلاش شبانه روزی، صرفه جویی و ساده زیستی مردم و مسئولان آنها موجب رشد این کشورها شد.

نماینده مردم کاشان در مجلس افزود: اکثر کارشناسان معتقدند یکی از مهم‌ترین عوامل محقق نشدن توسعه ایده‌آل اقتصادی و اجتماعی در ایران پس از جنگ، فرمان تجمل‌گرایی و اشرافی‌گیری پس از پایان دفاع مقدس بوده است که منجر به فساد اداری، اقتصادی و نابودی روحیات مثبت و سازنده اجتماعی مانند حس کار و تلاش،گذشت، قناعت و معنویت در جامعه شد.

ساداتی‌نژاد تاکید کرد: تبدیل تجمل‌گرایی و ثروت‌پرستی و مدیریت پرهزینه به ارزش و نهادینه کردن آن در ارکان جامعه انقلابی بعد از جنگ، مانع اصلی پیشرفت کشور و بلای جان اقتصاد، مدیریت، سیاست و فرهنگ ما بوده است. گویا بانیان و احیاگران مدیریت پرهزینه و اشرافیگری در کشور، در حال حاضر قدرت دفاعی جمهوری اسلامی را هدف گرفته‌اند و می‌خواهند جای خالی امنیت مردم را در کارنامه خود پر کنند.

وی با اشاره به توان روزافزون و هوشیاری نیروهای مسلح کشور تصریح کرد: الحمدالله نیروهای مسلح مومن و انقلابی جمهوری اسلامی ایران توانسته‌اند با پشتوانه مردمی و حمایت رهبری با وجود بودجه کمتر در مقایسه با بسیاری از کشورها حتی کشورهای کوچک منطقه، ضمن دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور، اقتدار و عزت روز افزون را برای ایران به ارمغان بیاورند تا دشمنان کشور و انقلاب حتی در مخیله‌شان جرات تجاوز به ایران اسلامی را نداشته باشند.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

مثلث ارتجاع!

کار دشمن عداوت، جفا و تحریم است/ آیا دریافت یک هواپیما فتح الفتوح است؟

ساداتی‌نژاد: نشست سه‌جانبه شکست مثلث عبری، غربی، عربی بود/ استکبار از روابط خوب ایران با روسیه و همسایگانش ناراحت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha