ترامپ: پوتین رهبر بهتری نسبت به اوباماست

 ترامپ: پوتین رهبر بهتری نسبت به اوباماست

به گزارش سراج24، به نقل از رویترز، دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در سخنانی تاکید کرد: پوتین نسبت به اوباما رهبر بهتری بوده است.

وی در ادامه مدعی شد که برای ارتقای جایگاه رهبری آمریکا در جهان، نسبت به نامزد حزب دموکرات، آماده تر است.

ترامپ گفت: فکر می کنم تحت رهبری اوباما و کلینتون جایگاه جهانی این کشور شرم آور شده است.

ترامپ پیش از این نیز از عملکرد پوتین تقدیر کرده و خواستار تشکیل ائتلاف بین آمریکا و روسیه برای شکست داعش شده است. این اظهارات با انتقاد برخی کارشناسان مسائل سیاست خارجی آمریکا و دموکراتها روبرو شده است.

ترامپ افزود: اگر پوتین چیزهای مهمی درباره من بگوید، من هم مسائل مهمی را درباره او می گویم. قطعا در نظام سیاسی روسیه، وی یک رهبر بوده است، بسیار فراتر از چیزی که رئیس جمهور ما بوده است.

ترامپ چند هفته پیش هم اوباما را عامل اصلی تشکیل گروه تروریستی داعش معرفی کرده بود. ترامپ تاکید کرد: یک چیز هست که من را به شدت متعجب کرده است. چیزی که من متوجه شده ام این است که باراک اوباما رهبر ما، از نظر کارشناسان تبعیت نمی کند و این مساله خیلی زیاد من را شگفت زده کرده است. رهبران ما هرگز از توصیه هایی که به آنها می شود، تبعیت نمی کنند.

ترامپ روز دوشنبه نیز در اظهاراتی گفت: اگر من به عنوان رئیس جمهور انتخاب نشوم، اسرائیل به واسطه توافق هسته‌ای ایران، از بین خواهد رفت.

ترامپ در دیدار با رهبران کارگری در کلیولند افزود: اوباما در قرارداد بستن، عملکرد بدی داشته است، توافق هسته‌ای ایران موجب نابودی اسرائیل خواهد شد، مگر اینکه من انتخاب شوم. با انتخاب من اسرائیل نیز اوضاع خوبی خواهد داشت.

در ماه مارس ترامپ در کنفرانس آیپک گفت: اولویت شماره یک من به عنوان رئیس جمهور آمریکا، متوقف کردن توافق فاجعه بار هسته‌ای با ایران خواهد بود.

ترامپ در اظهارنظرهای بعدی گفته است که توافق هسته‌ای ایران را لغو نخواهد کرد ولی برای بهبود شرایط آن تلاش خواهد کرد.

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق تا ۲ روز دیگر

جدیدترین نتایج انتخابات پارلمانی عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha