وقوع تندباد شدید همراه با سیلاب در مرکز مازندران

 وقوع تندباد شدید همراه با سیلاب در مرکز مازندران

به گزارش سراج24 ، هم‌اکنون به‌دلیل شدت وزش باد و بارش شدید باران وضعیت دریای مازندران بسیار مواج گزارش شده است و هشدار اداره کل مدیریت بحران مازندران بر ادامه روند بارش سیلاب در مناطق مختلف استان حکایت دارد.

بارش شدید سیلاب که از ساعتی پیش مناطق غرب مازندران نظیر رامسر آغاز شده بود سبب تخریب بسیاری اراضی زراعی و تأسیسات زیربنایی غرب مازندران شد که خسارات احتمالی متعاقباً مشخص می‌شود.

بارش شدید باران همراه با تندباد و سیلاب در حالی مردم و مسافران در سواحل ساری مرکز مازندران را غافلگیر کرده که به واسطه تندباد چند روز گذشته شهرستان قائمشهر و آمل مسافران به شدت احساس رعب و وحشت کردند.

نیروهای امداد و نجات و مدیریت بحران فرمانداری‌ و استانداری مازندران در آماده‌باش کامل بوده و احتمال افزایش بارش‌ها و وقوع سیلاب در مناطق مرکزی استان برای بعدازظهر امروز، امشب و فردا نیز دور از انتظار نیست.

علی‌اصغر احمدی مدیرکل مدیریت بحران مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری با اشاره به هشدار اداره کل هواشناسی مازندران مبنی برای کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دمای هوای استان در روز جاری گفت: مردم و مسافران از اقامت در بستر رودخانه‌ها و مسیل‌های خودداری کرده و تحت هیچ شرایطی صیادان و مسافران دل به دریا نزنند.

وی با بیان اینکه شدت تندباد و طوفان اوایل هفته در شهرستان قائمشهر مازندران بسیار بالا بوده است اداره کل مدیریت بحران و نهادهای خدمات و امدادرسان مازندران در اماده‌باش کامل بوده و باید مردم با سرعت مطمئنه در جاده‌های استان تردد کنند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اشاره به وقوع سیلاب شدید در غرب مازندران گفت: هم‌اکنون بیشترین بارش‌ها در شهرستان رامسر با بیش از 10 میلی‌متر گزارش شده که خسارات بسیاری وارد آورده است.

اخبار مرتبط

بازدید آیت‌الله محمدی‌لائینی از بزرگ‌ترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری

گلایه از بی‌ بندوباری در سواحل مازندران

راه‌اندازی کمپین همکلاسی مهربان در مازندران برای کمک به تهیه 40 هزار گوشی و تبلت

0 نظر

ارسال نظر

capcha