یک پرسش درباره حکم جدید دیوان عدالت اداری/ مانور تجمل پورشه‌ها مجاز شد؟

 یک پرسش درباره حکم جدید دیوان عدالت اداری/ مانور تجمل پورشه‌ها مجاز شد؟

به گزارش سراج24 ، در پی تأکیدات مکرر مبنی بر منع واردات کالاهای لوکس، در شهریور ماه سال 93 مصوبه‌ای از سوی دولت درباره ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی تحت عنوان خودروی لوکس صادر شده بود.

در این بین تعداد زیادی خودرو در گمرک و سازمان اموال تملیکی  به‌صورت بلاصاحب و متروکه باقی ماند. در ماههای گذشته نیز بحثهایی مبنی بر امحای این خودروها مطرح شده بود که طبق نظر  مسئولان مرتبط، صادرات مجدد این خودروها به‌عنوان راه حلی به‌جای امحا مطرح شده بود.

اما بر اساس حکم جدید دیوان عدالت اداری خودروهای بالای 2500 سی‌سی لوکس محسوب نشده، بنابراین ممنوعیتی برای واردات ندارند.

نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که؛ آیا قرار است بر اساس این حکم تمام خودروهای توقیف شده امکان ترخیص پیدا کنند و با وارد شدن به خیابانهای شهرمانور تجمل خودروهای لوکس این بار از این مسیر عبور کند؟

به گزارش تسنیم، پیش از ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی، برخی افراد می‌توانستند از سهمیه واردات این خودروها برخوردار شوند که بر این اساس  نسبت به واردات اقدام کرده بودند، اما طبق مصوبه دولت، خودروهای آنها  توقیف شده بود و امکان ترخیص نداشت.

 دیوان عدالت اداری روز گذشته با 57 رأی، مصوبه دولت مبنی بر منع واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی را باطل کرد و این رأی دیوان، از زمان تصویب مصوبه دولت قابل اعمال است.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

امکان ثبت‌سفارش بدون انتقال ارز برای مواد اولیه فراهم شد

۱۹۰ میلیون دلار کالا از گمرک قم صادر شد

بشر در قرن ۲۰ می‌جنگید که مرز ایجاد کند اما در قرن 21 می‌جنگد مرزها را بردارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha