مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه فضای مجازی

بدون از دست دادن زمان به سمت خروج از انفعال در عرصه فضای مجازی حرکت کنیم/حوزه‌های علمیه با استفاده از فرصت‌های فضای مجازی معارف اسلامی را تبیین کنند

بدون از دست دادن زمان به سمت خروج از انفعال در عرصه فضای مجازی حرکت کنیم/حوزه‌های علمیه با استفاده از فرصت‌های فضای مجازی معارف اسلامی را تبیین کنند

به گزارش خبرنگار سراج24، رهبر معظم انقلاب با توجه به اهمیت فرهنگ، نگاه ویژه‌ای به این بخش داشته و دارند به طوری که این توجه ویژه ایشان به عرصه‌های مختلف فرهنگی می‌طلبد که متصدیان این عرصه به منظور ارتقای فرهنگ ایرانی – اسلامی، پیشنهادات و مطالبات رهبر معظم انقلاب را مبنای کار خود قرار دهند.

 

یکی از حوزه‌های فرهنگی که مقام معظم رهبری همواره به آن توجه داشته‌اند، حوزه "فضای مجازی" است. ایشان در 3 شهریور 1395 در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت، درمورد اهمیت "فضای مجازی" فرمودند: «یک نکته‌ دیگر هم مسئله‌ فضای مجازی است که من می خواهم خواهش کنم از جناب آقای رئیس جمهور این [را دنبال کنند]؛ چون فضای مجازی واقعاً یک دنیای رو به رشدِ غیرقابل توقّف است، یعنی واقعاً آخر ندارد؛ آدم هرچه نگاه می کند، آن چیزِ اوّ‌ِلِ‌بلاآخر، فضای مجازی است. هرچه انسان پیش می رود در این فضا، این همین‌طور ادامه دارد. این یک فرصت های بزرگی در اختیار هر کشوری می گذارد، تهدیدهایی هم در کنارش دارد؛ ما بایستی کاری کنیم که از آن فرصت ها حدّاکثر استفاده را بکنیم، از این تهدیدها تا آنجایی که ممکن است خودمان را برکنار نگه بداریم«.

 

*ضرورت تولید محتوای اسلامی متقن و جذاب در عرصه فضای مجازی

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای شورای عالی فضای مجازی در 16 شهریور 1394 با اشاره به گسترش روزافزون و پرسرعت پدیده "فضای مجازی" فرمودند: «باید با استفاده از توانایی‌ها و استعدادهای جوان کشور و با سیاستگذاری صحیح و اقدامات سنجیده و هماهنگ و بدون از دست دادن زمان به سمت خروج از حالت انفعال در عرصه فضای مجازی، و حضور فعال و تأثیرگذار و تولید محتوای اسلامی متقن و جذاب حرکت کنیم.»

 

همچنین مقام معظم رهبری بار دیگر در جلسه خارج از فقه روز 16 شهریور 95 به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه با تاکید بر این موضوع فرمودند: «حوزه‌های علمیه و روحانیون باید با شناخت فضای مجازی و استفاده از فرصت‌های آن، معارف و مفاهیم اسلامی را تبیین کنند... دشمن از طریق تولید و ترویج شبهات و همچنین تولید محتوای ضد عفت و حیا، به‌دنبال انحراف جوانان مؤمن و سالم از اصل دین و دریدن پرده‌های حیا است و امروز این کار در بستر فضای مجازی انجام می‌شود... فضای مجازی، به‌صورت توأمان دارای منافع و مضرات بی‌شماری است که باید با استفاده از فرصت‌های آن، مفاهیم اسلامی را در سطح گسترده ترویج کرد...»

اخبار مرتبط

لزوم افزایش تیراژ چاپ کتاب در کشور/ نارضایتی رهبر انقلاب از تیراژ پایین کتاب‌ها/ مسئولان مربوطه "باید یک حرکتی آغاز کنند"

توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی به مجریان رادیو/ "مجریان رادیو باید طوری حرف بزنند که همه مخاطبان خود را اشباع کنند"

ضرورت طراحی لباس ملی توسط طراحان ایرانی/کت‌وشلوار لباس ملی ایرانیان نیست/ "تقلید فرهنگی خطر بزرگی است"

0 نظر

ارسال نظر

capcha