«هت‌تریک» مرتضوی در احضار به دادگاه

«هت‌تریک» مرتضوی در احضار به دادگاه

به گزارش سراج24، مرتضوی در ارتباط با بخش دوم پرونده تامین اجتماعی در شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت حضور می‌یابد.

بخش دوم پرونده تامین اجتماعی به طرفیت سعید مرتضوی رئیس اسبق این سازمان است که آبان سال 94 در شعبه 1057 دادگاه کیفری کارکنان دولت به ریاست قاضی حیدری مورد بررسی قرار گرفت اما دادگاه با ایراد به کیفرخواست صادره، آن را به کارشناسی ارجاع و برای رفع نواقص به دادسرا بازگرداند.

پرونده برای پاسخ به برخی پرسش‌های دادگاه، در اختیار کارشناس رسمی دادگستری قرار گرفت و پس از 5 ماه، در نهایت کارشناس، نظریه خود را در 55 برگ و دو کارتن مستندات صادر کرد و آن را در اختیار دادسرا قرار داد. دادسرا نیز پس از وصول پرونده، آن را دوباره به دادگاه ارسال کرد تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت در حالی فردا (یکشنبه) 14 شهریور را برای رسیدگی به این پرونده در نظر گرفته که به گفته مجتبی نظری وکیل مدافع سازمان تأمین اجتماعی، این سازمان به نظریه کارشناس اعتراض کرده و طبق قانون، پرونده باید برای کارشناسی مجدد و نهایی در اختیار هیئت سه نفره کارشناسان قرار گیرد.

سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته نیز (نهم و دهم شهریور) مرتضوی در ارتباط با شکایت روح‌الامینی اولیا دم یکی از فوت‌شدگان حادثه بازداشتگاه کهریزک و بخش نخست پرونده تأمین اجتماعی در شعبه 22 دادگاه تجدیدنظر استان تهران حضور یافت.

بخش نخست پرونده تأمین اجتماعی، مرداد سال 94 در شعبه نهم دادگاه کیفری یک به ریاست قاضی کشکولی مورد رسیدگی قرار گرفت که در نهایت پس از برگزاری هفت جلسه، قاضی کشکولی، مرتضوی را به اتهام تحصیل مال نامشروع (حقوق دریافتی در زمان تصدی بر ریاست سازمان تامین اجتماعی) به شش ماه حبس تعزیری و رد مال و به اتهام تصدی غیرقانونی پست سرپرستی سازمان تأمین اجتماعی به شش ماه حبس تعلیقی محکوم کرد. وی همچنین بابت مبلغی که به‌عنوان حقوق در ایام سرپرستی دریافت کرده به رد مال محکوم شده است.

مرتضوی در ارتباط با شکایت اولیا  دم روح‌الامینی به اتهام معاونت در قتل، تبرئه شد.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

چگونه ۱۴ هزار میلیارد تومان از اموال فرهنگیان به یغما رفت

پرونده شهردار سابق به دادگاه کیفری ارسال شد

محل اجرای حکم شلاق حسین هدایتی و وزیر احمدی نژاد کجاست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha