منتظمی در پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران:

غفلت از رشد علمی در دانشگاه‌ها/ اقدامی برای مقابله با فیش‌های نجومی صورت نگرفته است

غفلت از رشد علمی در دانشگاه‌ها/ اقدامی برای مقابله با فیش‌های نجومی صورت نگرفته است

به گزارش سراج24، متین منتظمی دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران در سخنانی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام محمد تقی (ع)‌ گفت: از رهبر معظم انقلاب اسلامی به دلیل اینکه سفارش کردند که تریبون مهم نماز جمعه در اختیار دانشجویان قرار گیرد، تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به بدعهدی آمریکا در اجرای توافق هسته‌ای با ایران افزود: در طول تاریخ هر کشوری که به آمریکا اعتماد کرده چیزی جز ذلت برای آن کشور نبوده است و اکنون نیز زمان آن است که با صراحت و صلابت و قدرت تمام در برابر استکبار و خوی استکباری آمریکا بایستیم؛ آنها بارها ثابت کرده‌اند که قابل اعتماد نیستند و ما هم باید به آن توجه کنیم.

دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان تاکید کرد: عده‌ای که آب خوردن و معیشت مردم را به برجام گره زده بودند، باید بدانند که اشتباه کرده‌اند و ملت ایران نیز از آنها پیروی نخواهد کرد.

منتظمی با اشاره به الگوی قراردادهای جدید نفتی که به تازگی از سوی وزارت نفت مطرح شده اظهار کرد: مردم باید در جریان قراردادهای جدید نفتی قرار بگیرند. مطالبه جنبش دانشجویی و مردم این است که قراردادهای جدید نفتی به صورت شفاف و دقیق در خانه ملت بررسی شود تا آنهایی که راه کرسنتهای دیگری را در پیش گرفته‌اند راهی برای بازگشت پیدا نکنند.

وی تصریح کرد: در شرایطی که پدر یک خانواده در گذران معیشت خانواده‌اش هزاران دغدغه دارد و همچنان دیدگانش منتظر اقدام قاطع با تاراج کنندگان بیت‌المال است، عده‌ای از تریبونهای رسمی، به جای برخورد با گیرندگان فیشهای نجومی، آنها را ذخیره نظام تلقی می‌کنند و به جای در خواست از قوه‌قضاییه، برای برخورد با آنها می‌گویند که نمی‌شود همه را به صف و تنبیه کرد!

دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان همچنین با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان نسبت به هشدار رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر مقابله با مدیران نجومی‌ بگیر،‌ گفت: با توجه به اینکه چند ده روز از دستور رهبر معظم انقلاب برای مقابله با فیشهای حقوقی نجومی می‌گذرد، اما هنوز اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است، در حالیکه انتظار می‌رفت اقدام قاطعی از سوی دستگاهها در این زمینه صورت می‌گرفت.

منتظمی در بخش دیگری از سخنانش به برخی اظهارات مبنی بر برگزاری کنسرتها اشاره و تاکید کرد: لازم است در اینجا بگویم که دغدغه مردم برگزاری کنسرت نیست بلکه مردم خواهان مبارزه با فساد هستند و این موضوع باید در اولویت قرار داشته باشد.

وی ادامه داد: از قوه قضائیه می‌خواهیم تا با تاراج کنندگان بیت‌المال برخورد کرده و فرصتی به افراد برای دست‌درازی به بیت‌المال ندهد.

دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان ضمن درخواست از دولت و مسئولان برای کوتاه کردن دست مفسدان اقتصادی به بیت‌المال، تصریح کرد: از دولت و مسئولان و همه دستگاهها می‌خواهیم که به دور از وارد شدن به فضای انتخاباتی به فکر معیشت مردم باشند.

منتظمی در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات زیست محیطی اشاره کرد و گفت: مسئولان باید به جای ارائه پاسخهای سیاسی، حزبی و جناحی به مشکلات زیست محیطی برسند تا خطر آن مردم ایران را در آینده تهدید نکند.

وی با تأکید بر اینکه مسائل دانشگاه، مهمترین دغدغه دانشجویان انقلابی است، افزود: با وجود تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر حمایت از تشکلهای انقلابی، برخی از مسئولین به جای ارج نهادن به آنها، از تشکلها و دانشجویان انقلابی به دلیل گذاشتن علامت تعجب به دستگاه قضایی شکایت کرده‌اند، آیا این اقدام چیزی جز خدشه‌دار کردن روحیه مطالبه‌گری دانشجویان نیست؟

دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان همچنین از کُند شدن شتاب رشد علمی در دانشگاهها انتقاد کرد و افزود: شتاب رشد علمی همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده که این بخش در دانشگاهها مغفول مانده و توجهی به آن نمی‌شود، بنابراین مسئولان باید به آن توجه کرده و اقدامات اساسی در جهت شتاب رشد علمی انجام دهند.

منتظمی  در پایان خاطر نشان کرد: عده‌ای در صدد تریبون دادن به فتنه‌گران برای ایجاد زمینه‌سازی فتنه 88 دیگری در آستانه انتخابات هستند که باید بدانند دانشجویان و ملت مسلمان ایران اجازه‌ای به آنها برای اینگونه اقدامات نمی‌دهند.

اخبار مرتبط

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی حمله تروریستی کابل را محکوم کرد

آزادی با نفرت پراکنی و اهانت به ادیان حاصل نمی‌شود

نشانه‌های افول آمریکا از نگاه عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق (ع)

0 نظر

ارسال نظر

capcha