با رای نمایندگان مجلس صورت گرفت

تصویب فوریت طرح وضعیت استخدامی جانبازان با ۳۰ سال خدمت

تصویب فوریت طرح وضعیت استخدامی جانبازان با ۳۰ سال خدمت

به گزارش سراج24 ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه 10 شهریور) مجلس شورای اسلامی یک فوریت طرح اصلاح بند الف ماده 103 قانون مدیریت خدمات کشوری را مورد بررسی قرار دادند.

وکلای ملت پس از استماع سخنان موافق و مخالف یک فوریت طرح اصلاح بند ماده 103 قانون مدیریت خدمات کشوری، درنهایت یک فوریت این طرح را با 123 رای موافق، 39 رای مخالف و 13 رای ممتنع از مجموع 230 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس تصویب کردند.

براساس این طرح و در صورت تصویب نهایی آن، تمامی مشمولان قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران که از احتساب یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردارند، می‌توانند تا 35 سال خدمت کنند.

به گزارش تسنیم، در جریان بررسی یک فوریت این طرح، کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس طی سخنانی به عنوان طراح این طرح  اظهار کرد: آن چیزی که علیرغم همه قوانین برای ایثارگران و جانبازان قرار داده شده این است که عزیزان جانباز و ایثارگر از این قوانین و مزایا محروم هستند. در حال حاضر ایثارگران و جانبازان نمی‌توانند از این مزایا بهره ببرند. فوریت طرح برای این است که تعداد ایثارگران و جانبازان در دستگاه‌های دولتی کم است.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس تصریح کرد: همین امروز اگر ایثارگران بخواهند به بازنشستگی نائل شوند نیازمند این طرح هستند. لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری که ماده 103 آن برای همگان است بایستی برای ایثارگران و جانبازان هم شامل شود.

دلخوش افزود: در کمک به ایثارگران و رزمندگان باید اهتمام لازم انجام شود زیرا این اشخاص کسانی هستند که زمانی از دین و ناموس مردم و مملکت دفاع کردند و در حال حاضر هم اشخاصی امروز در سوریه در حال دفاع از حریم ولایت هستند. بنابراین با توجه به هفته دفاع مقدس از نمایندگان تقاضا دارم به این طرح رای بدهند.

در ادامه حسن لطفی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی به عنوان مخالف این طرح گفت: در حال حاضر جامعه  با مشکلات بیکاری جوانان مواجه است. جوانان در جهت استخدام در دستگاه‌های دولتی باید چندین سال در صف انتظار قرار بگیرند و هیچ دستگاهی آنها را استخدام نمی‌کند.

وی افزود: با حذف ماده 103 در جهت کمک به جوانان برای اشتغال اهتمام لازم را داشته باشید و از ادامه کار بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی خودداری کنید.

حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در موافقت با این طرح اظهار کرد: ایثارگران و جانبازان حق حیات به گردن ما دارند آنها کسانی هستند که در جبهه‌های حق علیه باطل در مقابل دشمن ایستادگی کردند و اگر ایستادن آنها نبود الان معلوم نمی‌شد چه بلایی سر ملت و کشور ما می‌آمد.

وی افزود: تعداد این عزیزان زیاد نیست اکثر ایثارگران و جانبازان در جبهه‌ها زجر فراوانی دیدند که خودشان در حال حاضر مایل به ادامه کار در دستگاه‌های دولتی نیستند.

نماینده فلاورجان تصریح کرد: با وجود اینکه ایثارگران و جانبازان عزیز ما در آن زمان که دشمن در مقابل هر نفر یک تانک قرار داده بود، ایستادند و از ملت و نظام دفاع کردند. بنابراین انتظار از نمایندگان مجلس است که به آنها کمک کرده و به این یک فوریت رای بدهند.

اخبار مرتبط

کدام جنگ‌ها با حضور «رزمندگان بدون مرز»سپاه اتفاق افتاده است؟

فیلم| گول خوردم به این نماینده ها رای دادم!!!

آقای کچل در بهارستان تذکر گرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha