«سراج 24» گزارش می‌دهد؛

دلایل برگزاری جشنواره هنری «حقوق بشر آمریکایی»/ همت سربازان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در کنار خاموشی مدیران دولتی/ باروری نسل تازه‌ای از جوانان خلاق و متعهد ایران

دلایل برگزاری جشنواره هنری «حقوق بشر آمریکایی»/ همت سربازان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در کنار خاموشی مدیران دولتی/ باروری نسل تازه‌ای از جوانان خلاق و متعهد ایران

گروه فرهنگی «سراج24»: هنگامی که نخستین دوره جشنواره هنری «حقوق بشر آمریکایی» برگزار شد، این نگاه شکلی عینی به خود گرفت که هنر ظرفیت های بالایی برای انتقال اعتقادات، آرمان ها و اهداف یک سرزمین و مردمانش خواهد داشت، به شرطی که بسترهای نمو و باروری شاخه های هنری به شکلی مطلوب و هدفمند فراهم گردد. باور و اندیشه ای که کاملا از سوی متولیان فرهنگی کشور نادیده گرفته شده و از همین رو است که جولان تفکراتی بیگانه در فضای هنری کشور هر روز به شکلی عمیق تر در حال نفوذ به لایه های مختلف جامعه بوده و مفاهیم ارزشی در گوشه ای از بی توجهی مسئولان امر قرار گرفته است.

با وجود نادیده گی مدیران فرهنگی دولت یازدهم از مساله مهم و استراتژیکی چون جنگ نرم، سربازان متعهد و بیدار جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به پشتوانه فرامین و توجهات رهبری و با امید به همراهی مردمان دغدغه مند و همیشه همراه این دیار در تدارک و اجرای برنامه هایی راهبردی در راستای مقابله با انواع پدیده های به روز نفوذ فرهنگی دشمن هستند. همتی که بخشی از آن با طراحی و اجرای جشنواره ارزنده هنری «حقوق بشر آمریکایی» شکل گرفت تا ضمن ایجاد انگیزه در میان جوانان خلاق و فراهم سازی فضای رشد برای هنرمندان دغدغه مند، در بُعد رسانه ای نیز بازتابی از آرمان های ملت آرمان خواه انقلاب اسلامی باشد که در نگره ای کاملا مغایر با  تفکر مسئولان دوران پساخاموشی! که دلخوش به لبخند آمریکایی ها و وعده هایی توخالی از نوع برجام! مانده اند، این ملت و هنرمندان غیور ایرانی باشند که همچنان پایدار و استوار به خون شهدای عدالت خواه هشتم شهریور و همه دلیرمردان مبارزه با استکبار، در مسیر مقابله با مظاهر صهیونیسم جهانی گام برمی دارند.

این جا ایران است و همچنان بیدارمردان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در تدارک برنامه ها و جشنواره هایی هدفمند همچون «جشنواره مردمی فیلم عمار»، « مسابقه بین المللی کاریکاتور با موضوع هولوکاست» و «جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی» در مسیر مقابله با یاوه گویی های تاریخی متجاوزان صهیونیستی و آمریکای همیشه شیطان هستند و هنر بازتابی از تار و پود اعتقاداتی است که از طریق رنگ و نور و تصویر شکلی جهانی برای انتقال خط مشی مردمان سرزمین اسلامی ایران می باشد.

 غربی ها انواع جشن واره ها و کارناوال های فریبنده را جهت ضربه زدن به ماهیت دین و آئین ما برپا می دارند و انواع فیلم ها و مجموعه های هنری را در راستای مقابله با قدرت بیدار بخش اسلام به کار می برند و ما هم با وجود سکوت معنادار مسئولان فرهنگی دولت یازدهم پشت سنگرهای مبارزه با اهریمن جهانی جشنواره ای برگزار می کنیم که در آن اعلام می شود «اجازه نمی‌دهیم پرچم آمریکا در ایران به اهتزاز درآید» و «جمهوری اسلامی حرف جهانی دارد» و از این دست نگاه های انقلابی که نشان دهنده قلب تپنده اسلامیت و ایرانیت در سرزمین گرانقدر ایران است و این تفکرات در ابعاد جهانی می تواند به انتقال شعائر و اعتقادات ما کمک نماید.

 جهادی کبیر در مسیر جنگی عظیم که نیاز به سربازان پیاده نظام و مردانی دلاور دارد تا با اندیشه و قلم و هنر خود منعکس کننده انواع دژخیم خویی های رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار و حلقه به دوشانی مانند سعودی ها در قلب تاریخ باشند، چرا که امروز دیده های مردمان جهان، حقیقت می خواهد و صداقتی که سال ها از سوی رسانه ها و آثار هنری غرب از آن ها پنهان مانده است و مردان متعهد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، بیدارسازان اذهانی جست و جو گر در جهان می توانند باشند تا از زاویه و نگاهی هنرمندانه تابش گر روشنایی از پس تاریکی باشند.

جشنواره «حقوق بشر آمریکایی» در اولین گام از این مسیر طولانی به دنبال پدیدارسازی حقیقت حقوق بشر و وارونه نمایی این مهم نزد آمریکایی های دغل باز بود؛ با زبان هنر و از طریق «موشن گرافیک»، «اینفوگرافیک»، «پوستر و تابلو مقاله» و «کاریکاتور» که ابزاری مدرن و فراگستر برای انتقال داده های فکری هستند. جشنواره ای هنری که برخلاف بسیاری از جشن واره های خنثی و بی رمق دولتی و دورهمی هایی از جنس جشن خانه سینما و جشنواره های فجر به دنبال دمیدن روح تعهد از مجرای حقیقت جهت مقابله با اندیشه های غربی هستند و این راه می تواند در دوره های آتی با افزودن شاخه های دیگر هنری و از طریقی جامع تر، هنرمندانی را که طرح ها و تفکراتی قابل توجه برای نمایان سازی پیکر شیطانی آمریکا دارند را در برگیرد.

 در نخستین دوره جشنواره هنری «حقوق بشر آمریکایی» شاهد رونمایی از طرح هایی خوشفکرانه و جوانانی مستعد بوده ایم. نسل هایی که مفاهیمی چون استکبار جهانی را بسیار بیشتر از مدیران وزارت خانه ای می دانند که نام فرهنک و ارشاد اسلامی بر پیشانی اش نشسته اما هیچ توجهی به جشنواره هایی هویت خواه از جنس «حقوق بشر آمریکایی» ندارد و سال ها است که ویترین جوانان خلاق و متعهد «عمار» ی را نادیده گرفته و حتی در هنگام برپایی جشنواره کاریکاتور هولوکاست در پی تبرئه سازی دولت از تفکر مقابله با صهیونیسم جهانی در نزد سردمداران غربی بوده و وزیر امورخارجه اش در گفت و گو با رسانه های غربی عنوان می دارد که در همه کشورها و از جمله آمریکا نیروهایی خودسر وجود دارند که تفکراتی رادیکال در سر می پرورانند!

اما نسل جوان ایران اسلامی به خوبی تضاد عمیق میان حقوق بشر و آمریکا را می داند و می بینند که چگونه بشریت در زیر قدرت خواهی سردمداران غربی به یغما رفته و خون هایی مظلوم به زمین ریخته می شود و در عین حال پرچم دموکراسی و عشق به حقوق بشر در دست آمریکایی ها جولان می دهد. جوانان انقلاب اسلامی؛ وارثان مردان متعهد هنری از جنس نادر طالب‌زاده و سیدمهدی شجاعی طباطبایی هستند که برای انجام فعالیت‌های ضد استکباری منتظر سیاست دولتمردان ننشستند و امروز جوانان هنرمند انقلاب اسلامی با جشنواره هایی چون «حقوق بشر آمریکایی» در ابعاد بین المللی خودی نشان می دهند، اگر چه به قول سردار قاسمی برای رسیدن به پایگاهی پایدار و فراگیر نیاز به ایجاد «قرارگاه جنگ نرم» است تا مسیر فعالیت های سربازان رشید فرهنگی ایران به شکلی پیوسته و یکپارچه درآید.

اخبار مرتبط

جنگ نرم شیوه جدید و مؤثر استکبار جهانی در پیشبرد اهداف شیطانی است

دشمن استفاده از فضای مجازی را اولویت خود در جنگ نرم می‌داند

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی مهمان شبکه العالم می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha