برگزیدگان نخستین جشنواره «حقوق بشر آمریکایی» معرفی شدند/برپایی نمایشگاه از آثار منتخبین

برگزیدگان نخستین جشنواره «حقوق بشر آمریکایی» معرفی شدند/برپایی نمایشگاه از آثار منتخبین

به گزارش سراج24 ، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره هنری «حقوق بشر آمریکایی» عصر امروز با تجلیل از نادر طالب‌زاده و سید مسعود شجاعی‌طباطبایی که در زمینه استکبارستیزی و افشای حقوق بشر آمریکایی فعالیت داشتند، در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.

سیدمحمد حسینی در این مراسم اظهار داشت: خدا را شاکریم که مطالبه رهبری مبنی بر نشان دادن حقوق بشر آمریکایی روی زمین نماند. همگان جنایت آمریکا در ایران و اقصی نقاط دنیا را می‌دانند، هر جا ترور، کودتا و درگیری است، ردپایی از آمریکا را می‌بینیم بنابراین سوژه‌هایی می‌طلبد که هنرمندان به آن بپردازند.

وی ادامه داد: آمریکا از سال 1330 تا 1395 شاید بیش از 30 بار به کشورهای مختلف لشکرکشی کرده است و جنایاتی از او را امروز در یمن، عراق و سوریه می‌بینیم. ضمن اینکه با حمایت آمریکا از منافقین، 17 هزار شهید ترور در کشور داریم که شهیدان رجایی و باهنر هم از این شهدا هستند.

بر اساس این گزارش، در مراسم اختتامیه، از افراد برگزیده تقدیر شد که اسامی آنها به شرح زیر است:

عکس چیدمان: این بخش برگزیده نداشت اما از فاطمه عرفانیان، علی اکبری، محمدجواد بهادری‌فر و نفیسه بندری تقدیر شد.

اینفوگرافیک: محسن راستی‌پور رتبه سوم، مجتبی غریب‌نواز و حسین رستمی به طور مشترک رتبه دوم، علیرضا خدامرادی رتبه اول.

کاریکاتور: حمید صوفی رتبه سوم، اکبر تراب‌پور رتبه دوم، مازیار بیژنی رتبه اول. در این بخش، جایزه ویژه چهره به آرش فروغی اهدا شد.

موشن گرافیک: حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی محمدی رتبه سوم، محمدرضا قلی‌پور رتبه دوم و سیدمرتضی خلیل‌پور رتبه اول.

پوستر: محمد براتی رتبه سوم، یونس رجبی رتبه دوم و امیر بایرامی رتبه اول.

در حاشیه برگزاری این مراسم، آثار برگزیده نخستین جشنواره هنری «حقوق بشر آمریکایی» در زمینه‌های عکاسی، گرافیک و کاریکاتور دیده می‌شد که می‌توان با آثار هنرمندانی از جمله مازیار بیژنی، حمید صوفی، حمید قالیجاری، محسن راستی‌پور، مهدی مصطفوی و الهام محمدی وثوق اشاره کرد.

بنابر این گزارش، نخستین جشنواره حقوق بشر آمریکایی چندی پیش فراخوان خود را منتشر کرد و با استقبال چشمگیر مخاطبان و اهالی هنر روبه‌رو شد.

این جشنواره با توجه به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص «حقوق بشر آمریکایی» و نام‌گذاری هفته دوم تیرماه هر سال به این نام، توسط دبیرخانه پویش مردمی «افشای حقوق بشر آمریکایی» با همکاری موسسات و نهادهای مردمی با هدف معرفی چهره واقعی مدعیان جهانی حقوق بشر با استفاده از ابزار هنر برگزار شد.

تا پایان تیرماه و آخرین مهلت برای ارسال آثار هنری به این جشنواره، حدود 800 اثر در بخش‌های مختلف به حوزه هنری البرز به عنوان دبیرخانه در گرایش‌های موشن‌گرافیک، اینفوگرافیک، پوستر و تابلو مقاله، عکاسی چیدمان و کاریکاتور فرستاده شد. این 800 اثر توسط 350 نفر از هنرمندان ارزشی سراسر کشور در جشنواره شرکت داده شدند.

 

اخبار مرتبط

فیلم‌های استراتژیک فجر ۳۹؛ از تریلر سیاسی و دفاع مقدس تا قهرمانی و کودک و نوجوان

«عمار» آلترناتیو «فجر» نیست

برگزیدگان جشنواره کتاب و رسانه معرفی شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha