وزیر صنعت در شهمیرزاد:

ایران در ۹۵ درصد صنعت برق "خودکفا" است

ایران در ۹۵ درصد صنعت برق "خودکفا" است
به گزارش سراج24،محمدرضا نعمت‌زاده در آیین افتتاح 2 کارخانه آریا ترانسفو شرق و آریا ترانسفو قدرت اظهار داشت: امروز در طراحی، مهندسی طراحی، تجهیزات و طراحی آن در کشور تقریباً خودکفا هستیم.

وی با اشاره به تولید توربین ژنراتورهای برق در کشور، خاطرنشان کرد:‌ نیمی از نیروگاه‌های برق کشور با تجهیزات ایرانی ساخته شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در صنعت برق توانمندی لازم را داریم تا با کشورهای مشابه خود در دنیا رقابت کنیم، تأکید کرد: امروز باید تولیدات صنعت برق کشور صادرات‌محور شود.

نعمت‌زاده افزود: امروز نجات اقتصاد کشور در این است که به بازارهای جهانی متصل شده و سهمی در این بازارها داشته باشم.

وی با اشاره به اینکه باید شرایط پس از برجام را قدر بدانیم بیان کرد: امروز مقام معظم رهبری از روند اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رضایت دارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سیستم بانکی کشور حمایت ویژه‌ای را از تولید داشته است، افزود: تا به امروز 4700 فقره تسهیلات بانکی به صنایع دارای مشکل از سوی سیستم بانکی کشور اعطا شد.

نعمت‌زاده با اشاره به میزان تولید شرکت آریا ترانسفو و تأثیر آن بر میزان تولید ترانسفورماتور در کشور خاطرنشان کرد: با افتتاح شرکت آریا ترانسفو در سمنان، کشور در تولید انواع ترانسفورماتور خودکفا شده است.

وی با اشاره به اینکه باید به منظور توسعه صادرات غیر نفتی به سمت توسعه دانش فنی و ارتقای آن باشیم گفت: امروز کشورهای خارجی برای سرمایه‌گذاری در کشور علاقه‌مندند و ما نیز باید با هدف توسعه صادرات به صورت مشترک با این کشورها همکاری کنیم.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

خانوارها در پیک مصرف از استفاده وسایل پر مصرف اجتناب کنند

الگوی مصرف برق چگونه محاسبه می‌شود؟

رتبه اول ایران در پرداخت یارانه به حامل‌های انرژی در جهان

0 نظر

ارسال نظر

capcha