‌طرح به‌کارگیری نیروها و مدیران اقماری در وزارت نفت برداشته شد/رفع ممنوعیت تحصیل بانوان در دانشگاه صنعت نفت

‌طرح به‌کارگیری نیروها و مدیران اقماری در وزارت نفت برداشته شد/رفع ممنوعیت تحصیل بانوان در دانشگاه صنعت نفت

به گزارش سراج24، بیژن نامدار زنگنه ظهر امروز در نشست بررسی نقش مسئولیت اقتصادی و اجتماعی وزارت نفت در استان بوشهر با بیان اینکه نگاه تعاملی بین نفت و استان بوشهر شکل گرفته اظهار داشت: این نگاه تعاملی باید در ابعاد گوناگون توسعه یابد و در شاخه‌های مختلف تقویت شود.

وی با بیان اینکه طرح به‌کارگیری نیروها و مدیران اقماری در وزارت نفت برداشته شده افزود: طرح به‌کارگیری نیروهای اقماری نه تنها به نفع دولت و وزارت نفت نبود بلکه در برخی از مواقع صدماتی به این عرصه وارد می‌کرد.

وزیر نفت با بیان اینکه حضور مدیران و کارشناسان وزارت نفت در تاسیسات مستقر در این استان در بین مردم  می‌تواند نقش مهمی در رفع مشکلات  داشته باشد بیان کرد: برای بهبودی وضعیت زندگی و زیربنای مختلف این استان لازم است مدیران و کارشناسان وزارت نفت در بین مردم استان بوشهر ساکن باشند که این مهم جریان توسعه اجتماعی و خدمات اجتماعی را محقق می‌کند.

زنگنه با تاکید بر به کارگیری نیروهای بومی استان بوشهر در تاسیسات نفتی و گازی  مستقر در این استان خاطرنشان کرد: توجه ویژه‌ای برای به‌کارگیری نیروهای بومی منطقه در تاسیسات نفتی، گازی و صنایع وابسته داریم چراکه این مهم طرح اقماری را از چرخه خارج می‌کند.

وی با تاکید بر توجه به مطالبات بانوان در عرصه صنعت نفت افزود: هر نوع تبعیض جنسیتی در وزارت نفت در همه عرصه‌ها ممنوع است.

وزیر نفت با بیان اینکه خانم‌ها در دانشگاه صنعت نفت تحصیل می‌کنند تصریح کرد: قبل از دولت یازدهم ورود خانم‌ها  برای تحصیل در دانشگاه صنعت نفت ممنوع بود که اکنون این دانشگاه پذیرای دانشجویان خانم‌ در شته‌های مختلف این دانشگاه است.

زنگنه با تاکید بر استفاده از تولیدات محصولات مختلف استان بوشهر در طرح‌های وزارت نفت گفت: با تحقق این مهم چرخش مالی در استان بوشهر افزایش می‌یابد که این مهم سبب رفع برخی از مشکلات اجتماعی و اقتصادی استان بوشهر می‌شود.

وی با تاکید بر مشارکت در توسعه گازرسانی به واحدهای مرغ‌داری استان بوشهر خاطرنشان کرد: تمام مطالبات مردم استان بوشهر که در این نشست ارائه شد مورد بررسی  و اجرا قرار می‌گیرد که در خواست نماینده مطبوعات استان بوشهر برای دریافت آگهی‌های وزارت نفت در مطبوعات محلی این استان مورد توجه قرار دارد.

وزیر نفت تاکید کرد: برای بهره‌مند شدن مردم استان بوشهر از ظرفیت‌های وزارت نفت، این وزارتخانه هیچ گونه مضایقه‌ای برای این مردم ندارد و از تمام توان برای بهره‌مندی مردم استان بوشهر از امکانات وزارت نفت استفاده می‌شود.

زنگنه با تاکید بر این نکته که استان بوشهر نقش مهمی در طرح‌های وزارت نفت دارد افزود: این استان باتوجه به اینکه نقش مهم و تاثیرگذاری در طرح‌های وزارت نفت دارد باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد که این مهم مورد توجه  ویژه است.

وی نیروی انسانی را بزرگترین سرمایه دانست و تاکید کرد: تربیت نیروی انسانی که بزرگترین سرمایه محسوب می‌شود باید در استان بوشهر مورد توجه قرار گیرد که با تحقق این مهم تا 15 سال آینده 90 درصد نیروهای تاسیسات نفتی این استان و مدیران آنان بومی استان بوشهر است.

وزیر نفت با تاکید بر تاسیس هنرستان فنی و حرفه‌ای در منطقه پارس جنوبی گفت: برای ایجاد تخصص‌های لازم در طرح‌های وزارت نفت، دانشجویان شهرستان عسلویه بورسیه می‌شوند.

زنگنه با بیان اینکه اکنون سه برابر نیروهای موردنیاز در وزارت نفت فعالیت می‌کنند افزود: اگر استخدام در مناطق مورد استقرار وزارت نفت مورد توجه قرار گیرد اولویت با نیروی بومی استان بوشهر است.

وی با بیان اینکه وزارت نفت برای اجرای طرح‌های مختلف در استان بوشهر کمک و پشتیبانی می‌کند خاطر نشان کرد: برای بهره‌مندی بیشتر استان بوشهر از ظرفیت‌های نفتی و گازی مستقر در این استان طرح جامع بهره‌مندی از این ظرفیت تدوین می‌شود.

وزیر نفت با بیان اینکه مردم استان بوشهر از نظر رئیس جمهور یک استان مهم است گفت: این استان از نظر مواضع سیاسی، رفتار تاریخی، حرکت و پشتیبانی و حضور در عرصه‌های انقلاب ، مراحل حساس و انتخابات امید بخش، پیام‌آور و روشن بوده  و دولت را درک می‌کند.

زنگنه تاکید کرد: دولت در همه زمینه‌ها پاسخگوی  مطالبات و خواسته‌های مردم فهیم استان بوشهر است.

اخبار مرتبط

نامه یک نماینده مجلس به زنگنه درباره قرارداد"توتال و کرسنت"

زنگنه: لایه نفتی پارس جنوبی را به توتال نمی‌دهیم

تحصیل در خارج با چه قیمتی؟/بازار داغ دلال‌های دانشجو

0 نظر

ارسال نظر

capcha