نماینده مردم تهران در نطق میان دستور:

خصولتی‌ها نقش اول فساد در بدنه اجرایی/ مجلس طرح اشتغال و خروج از رکود را مصوب کند

 خصولتی‌ها نقش اول فساد در بدنه اجرایی/ مجلس طرح اشتغال و خروج از رکود را مصوب کند

به گزارش سراج24،مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 3 شهریور) پارلمان، با اشاره به هزینه برگزاری جلسه علنی اظهار کرد: 85 روز از عمر مجلس دهم می‌گذرد یعنی برای برگزاری جلسات علنی مبالغ زیادی هزینه کرده‌ایم بنابراین باید محاسبه کنیم چقدر از این هزینه‌ها را صرف منافع مردم کرده‌ایم؟

وی با بیان اینکه به فرموده حضرت امام و توصیه مقام معظم رهبری مجلس در راس امور است، تصریح کرد: ما در زمینه قانون‌گذاری مشکل چندانی نداریم اما متأسفانه دهها قانون مصوب مجالس گذشته  و حتی برخی از اصول قانون اساسی اجرا نشده است.

نماینده مردم تهران با اشاره به بررسی برنامه ششم توسعه در مجلس، گفت: آیا صرفاً نوشتن قانون با الفاظ زیبا حلال مشکلات است؟ یا اجرای قوانین در اولویت قرار داد؟

کواکبیان به فساد در کشور اشاره و خاطر نشان کرد: فساد در کشور به بلای خانمان سوز بدتر از اعتیاد و ناهنجاریهای اجتماعی تبدیل شده است که حتی زمینه‌ساز این معضلات نیز است و خصولتیها نقش اول در بدنه اجرایی کشور در فساد را دارند.

وی به معضل بیکاری در کشور نیز اشاره کرد و گفت: از دو فراکسیون اصلی مجلس یعنی فراکسیون ولایت و امید تقاضامندم قبل از هر اقدامی، طرح ایجاد اشتغال و خروج از رکود را با دو فوریت در مجلس تصویب کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: بسیاری از مردم به ما مراجعه می‌کنند که ما حاضریم یارانه نگیریم اما فرزندانمان بیکار نباشند.

کواکبیان همچنین به مشکلات مشکلات شهر تهران اشاره کرد و گفت: بنده از رئیس جمهور می‌خواهم نشست شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و ساماندهی و تمرکزدایی از تهران هر چه سریعتر تشکیل شده تا زمینه اجرای قانون امکان سنجی انتقال مرکز سیاسی و اداری کشور فراهم شود.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

رفتار آمریکا در دادن واکسن رایگان با توجه به خصومت ۴۰ ساله شک برانگیز است

مسیر اشتباه دولت در اجرای«برجام»

افتتاح نمایشگاه «مردان خدا» در مجلس با حضور وزیر دفاع

0 نظر

ارسال نظر

capcha