علیزاده طباطبایی خبر داد

هراتی با اطلاع از محکومیتش قید بازگشت به ایران را زد

 هراتی با اطلاع از محکومیتش قید بازگشت به ایران را زد

به گزارش سراج24،سید محمود علیزاده طباطبایی اظهار کرد: دادگاه آقای هراتی با توجه به حضور وی در خارج از کشور، با حضور من به‌عنوان وکیل پرونده برگزار شد که در نهایت قاضی مقیسه، موکل را به‌اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به مسئولان عالی نظام به سه سال و نیم حبس محکوم کرد.

وکیل مدافع هراتی افزود: پس از صدور حکم، تقاضای واخواهی کردیم که رد شد و حالا 20 روز برای تجدیدنظر خواهی مهلت داریم.

علیزاده در پاسخ به این سؤال که آیا هراتی همچنان برای درمان در خارج از کشور به سر می‌برد، گفت: خیر، چون محکومیت دارد برنمی‌گردد. به قاضی مقیسه پیشنهاد دادم حکم را تعلیق کند و آقای هراتی در مدت تعلیق حکم، حاضر است چهار تا پنج کتاب امام خمینی(ره) را ترجمه کند اما آقای مقیسه این کار را نکرد و حالا باید ببینیم تجدیدنظر چه می‌کند.

به گزارش تسنیم،‌ عبدالحسین هراتی در دوره مدیریت حمید میرزاده در دانشگاه آزاد با حکم طه هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد به سمت مدیرکل اسناد و مدارک این دانشگاه منصوب شد. پس از افشای مقالات هراتی با محتوای هتاکی علیه امام(ره) و نظام اسلامی و انتقادات شدید رسانه‌ای و دانشجویی، مسئولان دانشگاه آزاد مجبور به عزل وی از سمتش شدند.

31 خرداد سال 93 بود که هراتی بازداشت شد و پرونده وی به‌‌اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به مقامات در دستور رسیدگی دادسرا قرار گرفت. دادسرا نیز بعد از انجام تحقیقات لازم و جمع‌آوری اسناد و مدارک، پرونده را با صدور کیفرخواست به دادگاه انقلاب ارسال کرد.

هراتی که بعد از دستگیری و بازداشت، به‌دلیل بیماری در بیمارستان بستری شده بود، اوایل مرداد سال 93 از بیمارستان آزاد شد؛ هرچند گفته می‌شد هراتی با صدور قرار کفالت آزاد شده اما بعدها وکیل وی گفت که موکلش بدون اینکه قراری صادر شود از زندان آزاد شده و پس از بهبود نسبی، به‌خاطر اینکه ممنوع‌الخروج نبود برای درمان به استرالیا رفت.

در نهایت پرونده وی برای رسیدگی در اختیار شعبه 28 دادگاه انقلاب قرار گرفت و دادگاه خرداد 94 را برای برگزاری جلسه محاکمه تعیین کرد اما جلسه دادگاه به‌دلیل آنچه سفر درمانی هراتی به خارج از کشور عنوان شد، برگزار نشد و به زمان دیگری موکول شد.

پس از آن، برخی سایت‌ها مدعی شدند هراتی در یکی از کشورهای خارجی، اقامت دائم گرفته است که وکیل وی، این مطلب را تکذیب کرد و گفت او برای درمان به خارج از کشور رفته و بازمی‌گردد. علیزاده گفت که همسر و فرزندان آقای هراتی در ایران هستند بنابراین دلیلی ندارد وی مقیم کشور دیگری شود.

بعد از این ماجرا شعبه 28 دادگاه انقلاب دی 94 را برای برگزاری جلسه محاکمه هراتی تعیین کرد اما آن‌گونه که علیزاده طباطبایی به خبرنگار تسنیم گفته است، وقت دادگاه به‌دلیل حضور هراتی در خارج از کشور دوباره تجدید شد تا اینکه دادگاه مجبور شد بدون حضور هراتی، به پرونده رسیدگی کند.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

متن محکومیت قطعی ابوالفضل میرعلی مدیرعامل موسسه ثامن‌الحجج

حکم های جالب یک قاضی در اراک!

محکومیت دومین زن ثروتمند جهان

0 نظر

ارسال نظر

capcha