چهارمین نمایشگاه نوشت‌افزار «ایران نوشت» افتتاح شد:

آزادی: دولت با منع واردات نوشت‌افزار خارجی از تولیدکنندگان داخلی حمایت کند

آزادی: دولت با منع واردات نوشت‌افزار خارجی از تولیدکنندگان داخلی حمایت کند

به گزارش سراج24، چهارمین نمایشگاه ملی نوشت‌افزار ایرانی-اسلامی پیش از ظهر امروز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افتتاح شد.

سید سعید حسینی دبیر انجمن نوشت‌افزار ایرانی، اسلامی در اشاره به تولید نوشت‌افزار ایرانی، اسلامی گفت: حرکت نوشت‌افزار ایرانی،اسلامی از نقطه صفر حدود 4 سال است که آغاز شده و در ابتدای این مسیر واقعاً نوشت‌افزاری با المان‌های بومی وجود نداشت و گروهی از جوانان بومی و خودجوش وارد عرصه شدند. در ابتدا این حرکت با 2 نشان تجاری آغاز به کار کرده بود و امروز شاهدیم که 50 نشان تجاری مشغول فعالیت و تولید نوشت‌افزار ایرانی هستند که تولیدات این تولیدکنندگان با همکاری فروشگاه‌های جبهه فرهنگی انقلاب در تیراژ میلیونی در سراسر کشور توزیع شد. امسال علاوه بر محصولات سال گذشته از محصولات جدید نیز رونمایی خواهد شد. در محصولات جدید سعی شده از تمام ظرفیت موجود در عرصه تبلیغات و المان‌های هویت‌بخش استفاده کنیم.

حسینی در پایان گفت: امسال بیش از 100 محصول جدید از شخصیت‌هایی مانند شخصیت انیمیشن شاهزاده روم، جناب‌خان، دیرین دیرین در نمایشگاه عرضه خواهد شد که بسیاری از آنها ظرفیت و پشتوانه رسانه‌ای دارند. تولید نوشت افزار ایرانی،اسلامی به قدری اثر داشت که به تعبیری پرچمدار تولید محصولات فرهنگی شد و به تولید اسباب‌بازی، پوشاک و لوازم اتاق کودک کشیده شد و حتی زمینه‌ساز حلق شخصیت‌ها نیز بوده است.

*آزادی: این حرکت گام عملی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی بوده است

سردار آزادی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به تولید نوشت‌افزار ایرانی، اسلامی گفت: این حرکت یک گام عملی در جهت تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی بوده است. اینجا یک کار عملیاتی برای کاهش وابستگی کشور به نوشت‌افزار خارجی صورت گرفته است.

وی افزود: محصولات ایرانی دست کمی از مشابه خارجی ندارد در عین حال حاوی پیام انقلاب، اسلام و تمدن ایرانی به مخاطب است. این خواسته به حق از دولت محترم است که از این اقدام حمایت کند، حمایت دولت این است که ورود لوازم التحریر خارجی به کشور را ممنوع کند به خصوص در آن بخشی که مشابه داخلی با کیفیت وجود دارد.

معاون فرهنگی سازمان بسیج گفت: در جایی که توان داخلی وجود دارد چرا باید نوشت افزار چینی وارد کرد؟ این مسئله باید به عنوان یک مطالبه عمومی از دست‌اندرکاران مطرح شود و به ترویج و گسترش این حرکت باید کمک کرد. برای ترویج هر فکر باید یک بسته آماده کرد و برای مثال فقط به نوشت‌افزار محدود نشد. ما در بسیج آمادگی کمک به تولید کارهای کوتاه انیمیشن را که بتوان از رسانه ملی پخش کرد، داریم.

*همدانی: باید از قهرمانان خود مدل درست کنیم

وهب همدانی فرزند شهید سردار حاج حسین همدانی پس از رونمایی از نوشت‌افزارهای شهید همدانی گفت: پاسداشت قهرمانان ملی یک کار ارزشمند است اما نکته مهم در این حرکت پیوستگی آن است. برای تدارک دیدن خوراک فرهنگی برای فرزندان خود باید این خوراک پیوسته و متناسب باشد.

وی افزود: اگر می‌خواهیم فرهنگمان را به دنیا گسترش دهیم باید از قهرمانان خود مدل درست کنیم و در قالب‌های مختلف این مدل به مخاطب معرفی شود. همچنین در کنار آن باید از تولیدکنندگان نیز حمایت کرد تا در فضای رقابتی حرفی برای گفتن داشته باشند. شهید همدانی همواره در وصیت‌نامه‌اش تاکید داشتند که همیشه خود را بدهکار انقلاب بدانید و طلبکار نباشید.

در بخش دیگری از این مراسم از نوشت‌افزارهای شاهزاده روم با حضور کارگردان و تهیه کننده آن رونمایی شد و تهیه کننده آن با اشاره به تولید محصولات جنبی از شخصیت شاهزاده روم گفت: طی تحقیقاتی که انجام دادیم به این نتیجه دست پیدا کردیم که دو سوم سود شرکت دیزنی از محصولات جانبی است.

 

منبع: حلقه وصل

 

اخبار مرتبط

کوچ اجباری اهالی کتاب به «شهر آفتاب»‏

روایت‌هایی از جنگ تحمیلی تا مد تحمیلی در اولین نمایشگاه لباس با موضوع دفاع مقدس

ماجرای نمایشگاه کتاب فرانکفورت و سخنرانی نویسنده مرتد/ وظیفه ایران چیست؟!

0 نظر

ارسال نظر

capcha