نماینده مردم نهاوند در مجلس:

قرارداد ۳۰ ساله نفتی با بعضی شرکت‌های خارجی جای سؤال دارد/دنبال طرح سؤال از وزیر نفت هستیم

 قرارداد ۳۰ ساله نفتی با بعضی شرکت‌های خارجی جای سؤال دارد/دنبال طرح سؤال از وزیر نفت هستیم

به گزارش سراج24، حسن بهرام‌نیا اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اصلی نمایندگان، مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی در موضوع قراردادهای جدید نفتی که به مدت 30 ساله بسته شده باید رفع شود.

وی گفت: یکی از کارهای مثبت این دوره نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و کمیسیون انرژی، مثبت ارزیابی کردن موضوع بررسی قراردادهای جدید نفتی است که حفظ منافع ملی در انعقاد این قراردادها دغدغه‌های ما است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان مردم و مسئولان کلیت قراردادهای جدید نفتی را قبول دارند چرا که نباید فراموش کنیم که در حال حاضر پایه اقتصاد و بیشتر بودجه‌های کشور براساس درآمدهای نفتی بسته شده است.

وی بیان کرد: اعضای کمیسیون انرژی معتقدند با توجه به وجود میادین مشترک نفتی با دیگر کشورها باید از شرکت‌های فعال نفتی دنیا که مجهز به فناوری‌های روز هستند، استفاده کنیم.

بهرام‌نیا عنوان کرد: حال سؤال ما از مسئولان این است که چرا انعقاد قراردادهای نفتی 30 ساله با بعضی از کشورهای خارجی بسته شده و این جای تأمل و سؤال در این زمینه را دارد و بر همین اساس ما به دنبال طرح سؤال از وزیر نفت هستیم.

وی گفت: در انعقاد قراردادهای نفتی با شرکت‌های خارجی باید ملاحظات جمهوری اسلامی ایران رعایت شود تا سود کشورهای خارجی و مدت زمان قراردادهای نفتی با خارجی‌ها را که بیش از 30 سال است و جای تأمل دارد را مورد سؤال قرار داد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولان و مدیران و وزرا باید بدانند که موضوع نظارت حاکمیتی نظام جمهوری اسلامی ایران همواره در تمام قراردادها با شرکت‌ها و طرف‌های خارجی قرارداد لحاظ شود تا شائبه و سوءاستفاده‌ای به وجود نیاید.

وی تصریح کرد: باید در بهره‌برداری از منابع و میادین نفتی و گازی و سایر فرآورده‌ها در این زمینه از توان و ظرفیت متخصصان داخلی استفاده کنیم و حفظ منافع ملی در انعقاد قراردادهای جدید نفتی که یکی از دغدغه‌های اصلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، در اولویت قرار گیرد.

بهرام‎‌نیا گفت: مجلس شورای اسلامی و مردم از پیمانکاران مجرب و پرتوان داخلی حمایت می‌کنند و کار بررسی قراردادهای جدید نفتی با حضور وزیر نفت در مجلس شورای اسلامی اقدام خوب و ارزشمندی است و معتقدم برای برگزاری این نوع نشست‌های علنی تمام مردم در جریان امور باشند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از دغدغه‌های اصلی مقام معظم رهبری در زمینه امور اقتصادی و فرهنگی است که نمایندگان، کارشناسان تخصصی و دلسوزان نظام باید با حداکثر توان برای رفع این دغدغه‌ها تلاش کنند.

اخبار مرتبط

حمایت انگلیس از برخی کاندیداها ادامه پروژه نفوذ است/مسئولان باید مسئله نفوذ آمریکا و انگلیس را جدی بگیرند

پیشخوان اینترنتی «سراج24»

پیشخوان اینترنتی «سراج24»

0 نظر

ارسال نظر

capcha