"محمد عبدالسلام" مطرح کرد

قدردانی هیئت ملی مذاکره کننده یمن از جمهوری اسلامی ایران

 قدردانی هیئت ملی مذاکره کننده یمن از جمهوری اسلامی ایران

به گزارش سراج24،"محمد عبدالسلام" رئیس هیئت مذاکره کننده یمنی در مذاکرات صلح کویت  از دیدار خود و برخی از اعضای این هیئت با رئیس بخش خلیج فارس وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سفیر ایران در یمن خبر داد و در این خصوص توضیح داد: صبح روز دوشنبه با رئیس بخش خلیج فارس وزارت امو خارجه جمهوری اسلامی ایران و سفیر جمهوری اسلامی در یمن دیدار کرده و در این دیدار به بحث و تبادل نظر در خصوص وضعیت سیاسی و آخرین تحولات منطقه پرداخته شد.

وی در ادامه گفت: در این دیدار از  جمهوری اسلامی ایران برای تایید توافق ملی صورت گرفته در داخل یمن و تشکیل مجلس سیاسی برای اداره امور کشور تشکر و قدردانی کردیم زیرا تشکیل این مجلس سیاسی گام مهمی به سوی صلح و کاستن از  رنج هایی که به ملت یمن تحمیل شده است می باشد، گروهی فاسد می خواهند حقوق ملت یمن را مصادره کنند و به دروغ و از روی ناحق دم از مشروعیت می زنند.

محمد عبدالسلام تاکید کرد: همگان باید برای رویارویی با چالش های وضعیت انسانی  و اقتصادی کشور که دشمن و مزدورانش آن را ایجاد کرده اند موسسات ملی را سامان دهی کرده و در این مسیر گام های موثری بردارند.

او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در این دیدار در خصوص مسیر گفتگو های صلح که سازمان ملل آن را اداره می کندگفتگو کردیم و به بررسی چالشهای موجود در برابر صلح و موانع قرار گرفته در مسیر آن که توسط اشغالگران ایجاد شده است پرداختیم و بر رسیدن به راه حل سیاسی مسالت آمیز از طریق گفتگو و تفاهم نظر تاکید شد.

رئیس هیئت ملی مذاکره کننده یمن در پایان خاطر نشان کرد: دست ما برای دوستی عادلانه  با گروه های مختلف دراز است و از تمامی نظرها و پیشنهاد های سازنده و منصفانه استقبال خواهیم کرد.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

هلاکت سه سعودی توسط تک‌تیراندازان یمنی

ردِ پایِ شیطان بزرگ در ترور رهبر برجسته انصارالله

موشک‌باران مرکز تجمع مزدوران سعودی در یمن

0 نظر

ارسال نظر

capcha