کمالوند: دچار طلسمی هستم که دست از سرم برنمی‌دارد/ حق با کی‌روش است

 کمالوند: دچار طلسمی هستم که دست از سرم برنمی‌دارد/ حق با کی‌روش است

به گزارش سراج24، فراز کمالوند به تعریف از تیمش پرداخت و از یک طلسم همیشگی پرده‌ برداشت. صحبت‌های کمالوند در زیر می‌آید:

سریع به تمرین برگشتیم
کمالوند در ابتدا به دوران آماده‌سازی تیمش اشاره کرد و اظهار داشت: وقتی لیگ تعطیل شد، من به بازیکنانم 4 روز مهلت استراحت دادم. به آنها گفتم چند روز به مرخصی بروید اما سریع به تمرین برگردید. با حضور آنها، تمرینات را دوباره استارت زدیم و گاهی حتی برای هر روز، دو جلسه تمرین در نظر گرفتیم چون نمی‌خواستم بچه‌ها این دوران تعطیلی را از دست بدهند.

مشکل ما عدم هماهنگی بود
وی در مورد عملکرد تیمش در هفته‌های ابتدایی لیگ برتر خاطر نشان کرد: مهم‌ترین مشکل ما در چهار بازی ابتدایی، عدم هماهنگی بود، وگرنه هیچ مشکلی وجود نداشت. در تعطیلات به‌دنبال این هستم تا هماهنگی بازیکنان را افزایش دهم. به‌هر حال نیمی از تیم تحت‌ِهدایتم تغییر کرده‌اند و اکثر تغییرات در ترکیب اصلی و استخوان‌بندی تیم بود. با صرف زمان و انجام دو سه بازی تدارکاتی، اوضاع بهتر از اینها می‌شود.

تعطیلات به سود ما بود
سرمربی تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز تعطیلات لیگ برتر را به سود تیمش دانست و گفت: تصورم این است که تعطیلات لیگ برتر در این شرایط کاملاً به سود ما بود. این تعطیلات می‌تواند به من کمک کند تا تیم بهتری را به لیگ برگردانم. البته به‌صورت طبیعی هم این اتفاق می‌افتاد، چون بازیکنان خوبی دارم، بازیکنانی که شرایط ما را درک می‌کنند. من از این تعطیلی خوشحالم.

از خریدهای‌مان رضایت دارم
وی در ادامه یادآور شد: قبل از شروع فصل قصدمان این بود که بهترین تیم ممکن را با توجه به بودجه‌ای که در اختیار داریم، ببندیم. بازیکنان خوبی هم جذب تیم شدند و باید بگویم از انتخاب آنها راضی هستم. البته ممکن است فعلاً در شرایط ‌ایده‌آل نباشند، ولی آنها را آماده ادامه لیگ خواهم کرد تا وضعیت تیم در جدول را تغییر دهند.

شیمبا راه می‌افتد
کمالوند همچنین تصریح کرد: یکی از خریدهای خوبی که داشتیم، لوسیانو پریرا (شیمبا) بود. او یک هفته قبل از شروع فصل به تمرینات ما اضافه شد. به‌هر حال این بازیکن نیاز به زمان دارد تا خودش را نشان دهد و در ترکیب جا بیفتد. من این بازیکن را راه می‌اندازم تا به ایده‌آل‌ترین روزهایش برگردد. مطمئن باشید خریدهایی که انجام دادیم، روی منطق و تفکر بوده است.

طلسمی که همیشه با من است
وی در ادامه از یک طلسم پرده برداشت و گفت: یک طلسمی همیشه با من است که از وقتی کارم را آغاز کرده‌ام دست از سرم برنمی‌دارد. البته طلسم جالبی است اینکه در هفته‌های ابتدایی نمی‌توانم با تیم‌هایم نتیجه بگیرم، اما در ادامه فصل اتفاقاتی می‌افتد که همه لب به تحسین تیم‌هایم می‌گشایند. این وضعیت را در تراکتورسازی نیز تجربه کرده بودم و تجربه زیادی در این خصوص دارم. امسال هم این طلسم کارش را آغاز کرده است، اما در نهایت ما بهترین تیم خواهیم بود.

انتخاب من تمرین پرفشار بود
سرمربی گسترش فولاد تبریز مربیان ایرانی را به دو دسته تقسیم و بیان کرد: مربیان فوتبال در ایران به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ آنهایی که در ابتدای فصل فشار زیادی روی بازیکن نمی‌آورند و اعتقاد دارند آرام، آرام تیم‌شان جا می‌افتد. دسته دوم اما در اوایل فصل فشار زیادی به بازیکنان می‌آورند که تیم در روزهای سخت، کم نیاورد. من تفکری شبیه به مربیان دسته دوم دارم و انتخابم،‌ تمرینات پرفشار در ابتدای فصل است. با این شیوه، احتمال مصدومیت‌ها پایین می‌آید و همچنین توان استقامتی بازیکنان چندبرابر می‌شود، اما در اوایل فصل شاید در نتیجه‌گیری، شرایط به اندازه کافی، خوب نباشد. در یک لیگ، ما باید یک پروسه را بگذرانیم.

راحت نیست اما صعود می‌کنیم
وی راجع به شرایط تیم ملی در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 نیز گفت: گاهی می‌بینم اهالی فوتبال از صعود راحت تیم ملی به جام جهانی صحبت می‌کنند. من هم تصورم این است که صعود خواهیم کرد، اما مطمئن باشید این مسئله اصلاً آسان نیست. جام جهانی قبلی و یورو 2016 ثابت کرد فاصله تیم‌ها در سطح بین‌المللی هم به یکدیگر نزدیک شده و از اینجا به بعد هیچ تیمی نمی‌تواند بگوید ما از پیش برنده‌ایم. با این حال گروه خوبی داریم و این موضوع باعث می‌شود نسبت به صعود به جام جهانی بسیار خوش‌بین شویم.

خودتان را جای کی‌روش بگذارید
کمالوند در واکنش به انتقادات برخی از مربیان نسبت به تعطیلی مسابقات لیگ برتر خاطر نشان کرد: من هم یک مربی هستم و می‌‌دانم تعطیلی لیگ برای برخی از همکارانم سخت است، ولی در این شرایط قبل از هر اظهارنظری باید خودمان را به جای کی‌روش بگذاریم. اگر فراز کمالوند هم سرمربی تیم ملی بود، قبل از بازی با قطر فقط سه روز بازیکنان را در اختیار می‌گرفت؟ باید به شرایطی که پیش آمده، نگاه منصفانه داشته باشیم.

حق با سرمربی تیم ملی است
وی در خاتمه تأکید کرد: واقعیت این است که بازیکنان ایرانی نمی‌توانند مانند بازیکنان خارجی باشند و زندگی صددرصد حرفه‌ای را دنبال کنند. سرمربی تیم ملی که این مسائل را دیده، حق دارد از فدراسیون بخواهد زودتر بازیکنان را در اختیارش قرار بدهند. فکر می‌کنم باید به کی‌روش حق بدهیم. او قرار است کار بزرگی مثل بردن تیم ملی به جام جهانی را انجام دهد.

اخبار مرتبط

حیدری هم بازی با گسترش‌فولاد را از دست داد

ساعت بازی گسترش فولاد و نفت باز هم تغییر کرد

تغییر زمان دیدار سپاهان و گسترش فولاد

0 نظر

ارسال نظر

capcha