تولیت آستان قدس رضوی:

تحقق «اقتصاد مقاومتی» تنها به دست نخبگان انقلابی امکان‌پذیر است/ لزوم باور کردن جوانان کشور توسط مسئولان

تحقق «اقتصاد مقاومتی» تنها به دست نخبگان انقلابی امکان‌پذیر است/ لزوم باور کردن جوانان کشور توسط مسئولان

به گزارش سراج24 ؛ حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید ابراهیم رئیسی امروز در مراسم اهدای 70 مدال المپیاد دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در موزه ملک میدان امام خمینی تهران ضمن تبریک ایام ذی‌القعده و ولادت امام رضا (ع) اظهار کرد: اهدای این مدالها به مقام معظم رهبری ظرفیتهای بسیاری دارد که رسانه‌ها باید در انتقال نکات و پیامهای این نشست بکوشند.

وی با اشاره به اینکه این مراسم دارای پنج پیام مهم است، افزود: پیام نخست این مراسم این است که ما در کشور جوانهای مستعد توانمندی داریم که در عرصه‌های علمی و کسب دانش، مدال‌آوران و نخبگانی هستند که می‌توانند با تکیه بر دانش خود آینده روشنی را برای کشور نوید دهند؛ منظور از آینده روشن، کشور و نظامی بالنده است که جوانان آن به کسب علم و دانش بپردازند و در این عرصه افتخارآفرینی کنند و قله‌های عالی علمی را به خود اختصاص دهند.

رئیسی تصریح کرد: پیام دوم این است که جوانان برومند و فرهیخته‌ای که توانسته‌اند در عرصه علمی کشور به افتخارات بسیاری دست پیدا کنند، دارای بصیرتی هستند که زمان را می‌شناسند و می‌دانند که امروزه باید توانایی آنها در اختیار نظام جمهوری اسلامی قرار بگیرد و رهبری بصیرت‌آفرین در این کشور نیز از این توانمندیها و آنچه از علم و دانش و فرهیختگی در این کشور وجود دارد، برای رشد کشور استفاده کند.

پیوند زدن توانایی نخبگان با ارزشها و انقلاب کشور بسیار قابل اهمیت است

وی ادامه داد: از طرفی ما می‌دانیم که توانمندی باید در اختیار نظام قرار گیرد همچنین مقام معظم رهبری همواره بر این نکته تأکید دارند که امروز انقلابی اندیشیدن و عمل کردن در همه بخشها امری مهم و ضروری است؛ نکته مهم این است که فرهیختگان و مدال‌آوران، توانایی خود را با نظام، انقلاب و ارزشهای کشور پیوند زدند که اهدای این مدالها به مقام معظم رهبری نمونه آشکاری از این موضوع است.

محقق شدن اقتصاد مقاومتی و عدم تعدی به کشورهای دیگر، تنها به دست جوانان انقلابی امکان‌پذیر است

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: پیام سوم این حرکت زیبا، ارزشمند و به یادماندنی این است که اگر سخن از ساختن و رقم زدن کشوری است که باید از رشد و پیشرفت در همه عرصه‌ها بهره‌مند باشد همچنین رسیدن به اینکه ما نه تنها در منطقه بلکه در دنیا باید سرآمد باشیم، تنها به وسیله این جوانان انقلابی و مؤمن که هم در عرصه علمی و هم در بصیرت زبان‌ضد هستند، امکان پذیر است؛ یکی از این عرصه‌ها را به مثال می‌گویم و آن هم اقتصاد مقاومتی است، محقق شدن این عرصه در کشور و اینکه دست ما جلوی هیچ کشوری دراز نباشد، تنها به وسیله این جوانان امکان‌پذیر است.

وی افزود: ما معتقدیم که می‌شود که کشور را به دست توانای جوانانی که هم در عرصه علم و هم در عرصه بصیرت و انقلابی‌گری توانمند هستند، ساخت.

لزوم باور کردن جوانان کشور توسط مسئولان

حجت‌الاسلام رئیسی با تأکید بر پیام چهارم این مراسم متذکر شد: مسئولان کشور در همه بخشها و حوزه‌ها اعم از علم و فناوری، صنعت و معدن، صادرات و واردات، اقتصاد و ... باید جوانان را باور کنند، همانگونه که امام خمینی (ره) آنها را باور کردند و به پیروزیهای پیاپی دست یافتند؛ از شما سؤالی می‌پرسم، در زمان امام رحمت‌الله جبهه را چه کسانی اداره کردند؟ بسیاری از مسائل در کشور را چه کسانی حل کردند؟

وی با اشاره به باور امام خمینی (ره) به جوانان کشور یادآور شد: امروزه نیز مقام معظم رهبری به عنوان سکاندار حرکت انقلاب اسلامی جوانان انقلابی کشور را باور دارند؛ بنابراین پیام چهارم این نشست لزوم باور کردن جوانان کشور توسط مسئولان است.

به پای میزمذاکره نشستن دشمن از دستاوردهای چهره‌های علمی کشور

 تولیت آستان قدس رضوی به پیام پنجم این نشست اشاره کرد و گفت: این پیام در رابطه با دشمنان نظام جمهوری اسلامی و انقلاب است؛ باید دقت داشت زمانی که دشمن از پیشرفت علمی کشور از جمله بحث هسته‌ای ابراز نگرانی می‌کند و به پای میز مذاکره می‌نشیند؛ اینها همه دستاوردهای جوانان مؤمن و انقلابی عرصه علم و دانش از جمله شهید احمدی روشن در کشور است؛ بسیاری از کشورها، دارای قدرتهایی از جمله قدرت هسته‌ای، مراکز بانکی، اقتصادی و یا وابستگی به دیگر کشورها هستند اما مهمترین مؤلفه قدرت نظام جمهوری اسلامی جوانان متدین و انقلابی همچنین مردم ولایتمدار و در صحنه است.

وی افزود: بنابراین دشمنان ما این پیام را ببینند که امروز 60 دانشجوی فرهیخته کشور مدالهای خود را تقدیم به مقام معظم رهبری کردند؛ دشمنان ما باید ببینند که امروز در کشور چنین جوانهای ارزشی و ولایتمدار را داریم که بسیاری از مستضعفان و محرومان در کشور را امیدوار کرده همچنین باید بدانیم که کشور ما ملجأ و پناه بسیاری از ستم‌دیدگان عالم است که امیدواریم با وجود چنین جوانهای متعهد و انقلابی پناه مناسبی برای آنها باشیم.

لزوم تلاش مضاعف اساتید دانشگاه‌ها در تربیت فرهیختگان کشور در زمان فعلی

رئیسی ضمن تشکر از اساتید و مربیان دانشگاه‌های کشور تصریح کرد: اساتید و دست‌اندرکاران دانشگاه‌ها امروز باید بیش از همه زمانها به این فکر باشند که در حال پرورش فرهیختگانی هستند که قرار است آینده کشور را بسازند.

تولیت آستان قدس رضوی در پایان خاطرنشان کرد: امید است که این حرکت ارزشمند شما عزیزان، مورد قبول درگاه حق تعالی قرار بگیرد و از آنجایی که این حرکت نماد بصیرت، فرهیختگی، توانمندی، علم و دانش شما عزیزان است موجب خرسندی مقام معظم رهبری شود و قلب نازنین حضرت ولی عصر (عج) نیز همواره از شما راضی و خوشنود باشد.

اخبار مرتبط

قانون ازدواجی که اجرایی شدنش باید تسهیل شود!

حرکت خودجوش بسیجیان سی‌سختی در کمک به نیازمندان

کمک ۳۰۰ میلیاردی آستان قدس به محرومان و اشتغال‌زایی برای هزارن نفر در یکسال

0 نظر

ارسال نظر

capcha