شاعر فلسطینی به جرم «شعر گفتن» محاکمه و زندانی شد/ دارین تتور: مردم من، مقابل خشونت اسرائیلی‌ها مقاومت کنید

شاعر فلسطینی به جرم «شعر گفتن» محاکمه و زندانی شد/ دارین تتور: مردم من، مقابل خشونت اسرائیلی‌ها مقاومت کنید

به گزارش سراج24 ، اکتبر سال گذشته بود که دارین تتور (Dareen Tatour) شاعر فلسطینی بدلیل انتشار شعری به نام «مقاومت؛ مردم من، مقابل آنها مقاومت کنید» در شبکه یوتیوب دستگیر، زندانی و سپس تحت نظر خانگی قرار گرفت.

تاکنون بیش از 10 هزار یهودی از سراسر جهان با تشکیل کمپینی خواستار آزادی این شاعر فلسطینی جبهه مقاومت شده‌اند. در بین این افراد مجموعه‌ای از فعالان عرصه ادبیات نیز حضور دارند. نویسندگانی همچون آلیس واکر، نائومی کلین، کلودیا رنکین و دِو ایگر نام خود را در این کمپین ثبت کرده‌اند.

گفته می‌شود بعد از انتشار نسخه عربی این شعر و ترجمه آن به زبان عبری دادگاه پلیس ناصره حکم به دستگیری این شاعر داده است. او متهم است که در شعر خود خشونت را ترویج داده است. نسخه عربی این شعر را در اینجا می‌توانید بشنوید.

برخلاف نظر دادگاه؛ سروده تتور تنها روحیه مقاومت در برابر اسرائیل را رواج می‌دهد و هیچگونه خشونتی را پیشنهاد نکرده است. شاعر تلاش دارد تا در این سروده تنها توجهات را به حملات خشونت‌بار اسرائیلی‌ها به فلسطینی‌ها جلب کند. قتل کودک 18 ماهه علی دواباشه و خانواده‌اش تنها یکی از جنایت‌هاست که مد نظر بوده است. این شاعر پس از سه ماه تحمل زندان به بازداشت خانگی در آپارتمانی در حاشیه تل آویو برده شده است.

وی در جملاتی گفته بود: "این بسیار شگفت انگیز است که من برای مقابله با کشتار مردمم کار میکنم و زندانی می‌شوم اما قاتلان اسرائیلی آزاد گردش می‌کنند."

تعداد زیادی از فلسطینی‌ها در سال‌های گذشته بدلیل فعالیت در شبکه های اجتماعی دستگیر شده‌اند اما مورد دارین تتور بدلیل دستگیری بخاطر انتشار یک شعر بسیار تعجب برانگیز است.

در روزهای آینده اطلاعات و مصاحبه‌های دیگری در رابطه با دستگیری این شاعر فلسطینی توسط خبرگزاری تسنیم منتشر خواهد شد.

اخبار مرتبط

ایوانکا ترامپ: برای آینده ائتلاف دعا می‌کنیم

آغاز مراسم مقدماتی انتقال سفارت به قدس

پیامدهای خروج آمریکا از برجام از زبان فرانسه

0 نظر

ارسال نظر

capcha