قائم‌مقام وزیر کار خبر داد

بررسی حذف ۳ تا ۱۰ میلیون یارانه‌بگیر در دولت/ شناسایی ۲۴میلیون نفر برای حذف یارانه ممکن نیست

 بررسی حذف ۳ تا ۱۰ میلیون یارانه‌بگیر در دولت/ شناسایی ۲۴میلیون نفر برای حذف یارانه ممکن نیست

به گزارش سراج24،ابوالحسن فیروزآبادی در پاسخ به اینکه برنامه وزارت کار برای اجرای مصوبه حذف 24 میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی چیست، گفت: مصوبه مجلس برای حذف یارانه‌بگیران به‌طور کامل قابلیت اجرایی ندارد.

وی با بیان "در حال شناسایی خانوارهای ثروتمند هستیم" افزود: وزارت کار معتقد است شناسایی 24 میلیون نفر برای حذف یارانه‌ها ممکن نیست. تاکنون دولت فعلاً‌ همان 3میلیون نفر را حذف کرده است. برای حذف مابقی ثروتمندان دست نگه داشته‌ایم تا شناسایی به‌صورت کامل صورت گیرد.

قائم‌مقام وزیر کار با اعلام اینکه دولت بر سر حذف 3 تا 10میلیون نفر از یارانه‌بگیران فعلی در حال بحث و چانه‌زنی است، ادامه داد: دولت قصد دارد حذف یارانه‌ها را با کمترین خطا انجام دهد و افراد با درآمدهای کافی از لیست یارانه‌بگیران حذف شوند.

به گزارش تسنیم، مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی شرایط حذف 24 میلیون یارانه‌بگیر به‌شرح زیر است:

 بخش عمده حذف یارانه این افراد با تمرکز بر درآمد آنان است که در گروه‌های ذیل قرار دارند:

گروه اول:
کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالیانه آنها حداقل 35میلیون تومان است.

گروه دوم :
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، قضات، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و دولتی و غیردولتی، پزشکان و دندانپزشکان.

گروه سوم:

کلیه کارکنان دولت و قوای سه‌گانه، شهرداری‌ها و کلیه مؤسسات عمومی و مؤسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان کشوری و لشکری، کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تأمین اجتماعی و همه دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری بخش دولتی و غیردولتی که دریافتی سالیانه آنها از 35 میلیون تومان بیشتر است.

گروه چهارم:
کلیه مدیران و اعضای هیئت مدیره و بازرسان شرکت‌های دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت و نهادهای عمومی غیردولتی، کلیه مدیران و اعضای هیئت مدیره و رؤسا و معاونین مناطق و شعب بانک‌ها و بیمه‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری، کلیه کارکنان و اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آنها بیشتر از 35 میلیون تومان است.

گروه پنجم:
کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز از دریافت یارانه منع شدند.

گروه ششم:
کلیه کسانی که در 3 دهک بالای درآمدی هستند و در گروه‌های یادشده ذکر نشدند.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

صورت‌حسابی که بابت بنزین ارزان به مردم تحمیل می‌شود!

چندین مکانیسم برای جلوگیری از آسیب به خانوارها در شرایط بحران اقتصادی

رتبه اول ایران در پرداخت یارانه به حامل‌های انرژی در جهان

0 نظر

ارسال نظر

capcha