با نادیده گرفتن محروم شدن حجاج ایرانی، سوری و یمنی از حج/

خطیب مسجدالنبی(ص): عالی‌ترین هدف حج برائت از شرک است/خطیب مسجدالحرام تروریست‌ها را برادر خواند

 خطیب مسجدالنبی(ص): عالی‌ترین هدف حج برائت از شرک است/خطیب مسجدالحرام تروریست‌ها را برادر خواند

به گزارش سراج24،شیخ حسین آل الشیخ خطیب مسجدالنبی(ص) در خطبه‌های نماز جمعه این مکان مقدس اعتراف کرد والاترین هدف حج،‌توحید و برائت از شرک است.

این اعتراف در حالی است که حکومت آل سعود با تکیه بر امثال ال الشیخ و دیگر شیوخ وهابی از هنگامی که سرزمین حجاز را به اشغال خود در آورده‌اند، تلاش کرده‌اند افکار و عقاید انحرافی خود را بر دیگر مسلمانان جهان به ویژه در موسم‌های حج و عمره تحمیل کنند و مانع برگزاری مراسم برائت از مشرکین شوند، سعودی‌ها که خود را ژاندارم آمریکا در منطقه می‌دانند و به آن افتخار می‌کنند، نهم مرداد 1366(31 ژوئیه 1987) زائران جمهوری اسلامی ایران را که در مراسمی قصد برائت از شرک و مشرکین را داشتند، به ضرب گلوله به خاک و خون کشاندند که در این جنایت هولناک بیش از 400 حاجی بیگناه به شهادت رسیدند و امسال هم مانع فریضه حج ایرانی‌ها شدند و یکی از شروط خود را خودداری  ایرانی‌ها از برگزاری مراسم برائت از مشرکین عنوان کردند که مقامات جمهوری اسلامی ایران این شروط ظالمانه را نپذیرفتند و حکام سعودی هم بر خلاف دستور صریح خداوند، در برابر ادای فریضه حج کارشکنی و مانع‌تراشی کردند.

آل الشیخ گفت حج مدرسه‌ای است که طرح‌های دشمنان برای متفرق کردن امت اسلام در برابر آن فرو می‌ریزد و متلاشی می‌شود.

وی ادعا کرد پادشاهی سعودی خود را مفتخر می‌داند که به حجاج خدمت می‌کند و تمام امکانات خود را برای راحتی و اطمینان بخشی و منفعت ضیوف الرحمن به کار گرفته است.

 

آل الشیخ اذعان کرد: «عالی‌ترین هدف حج، توحید و برائت از شرک است، که خداوند در قرآن می‌فرماید«حنفاء لله غیر مشرکین به...».

وی همچنین گفت :«یکی از بالاترین اهداف حج، تحقق وحدت ایمانی و برادری اسلامی میان مسلمانان به دور از مسائل قومی و نژادی است.

این اظهارات در حالی است که آل سعود دقیقا در جهت خلاف اهداف واقعی حج یعنی وحدت امت اسلام و برادری و مطابق نقشه‌ها و اهداف دشمنان اسلام حرکت می‌کند و سیاست‌ها و اقدامات این رژیم از لحظه شکل‌گیری تا کنون در راستای شعله‌ور کردن آتش فتنه‌های مذهبی، قومی و نژادی و کشتار و ویرانگری در جهان اسلام بوده است.

خطیب مسجدالحرام تروریست‌های حاضر در سوریه را برادر خواند و برای آنها دعا کرد

در مسجدالحرام هم شیخ عبدالرحمن السدیس رئیس کل امور مسجدالحرام و حرم مطهر نبوی(ص) در خطبه‌های نماز جمعه بیت الله الحرام گفت هیچ کس نباید از حج بهره‌برداری سیاسی کند.

وی افزود حج فرصتی برای حل مشکلات متراکم امت که دچار ضعف و تفرقه و اختلاف شده‌اند، به شمار می‌رود و در راس مسائلی که باید حل شود، مسئله فلسطین و مسجدالاقصی است.

السدیس با برادر خواندن تروریست‌های تکفیری در سوریه که به کشتار و ویرانگری در این کشور عربی اسلامی می‌پردازند برای پیروزی و سلطه آنها بر مردم سوریه دعا کرد.

وی همچنین نظامیان سعودی را که در حال گلوله‌باران و حمله به مردم یمن هستند، دعا کرد و کشته‌های سعودی را به زعم خود شهید خواند.

البته السدیس برای فریب افکارعمومی از تریبون مسجدالحرام دعا کرد: «خداوندا مسجدالاقصی را از صهیونیست‌های متجاوز اشغالگر نجات بده» . این تناقض در اظهارات شیوخ سعودی در حالی است که در حالی برای آزادی مسجدالاقصی و فلسطین دعا می‌کند که طی روزها و هفته‌های اخیر رسانه‌های عربی و صهیونیستی از آشکار شدن روابط آل سعود و این رژیم اشغالگر و سفر‌های ژنرال سعودی(انور عشقی) به مناطق اشغالی برای دیدار با مقامات صهیونیست خبر داده‌اند و مقامات سعودی هم به صراحت ابتکاری برای عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر در چارچوب اتحادیه عرب موسوم به طرح ادعایی صلح عربی ارائه کرده‌اند و روابط خود را بدون هرگونه شرم و حیایی علنی کرده‌اند.

ادعای خطیبان سعودی درباره وحدت امت اسلام و همچنین ادعای خدمت‌رسانی آل سعود به حجاج بیت الله الحرام در حالی است که این رژیم امسال از فریضه حج مردم ایران جلوگیری کرد و همانند سال‌های گذشته به زائران سوری و یمنی اجازه نداده است فریضه حج خود را به جا آورند و امسال حجاج ایرانی، سوری، یمنی(به استثنای یمنی‌های مناطقی که تحت اشغال تروریست‌های تکفیری القاعده و داعش و مزدوران سعودی است) از به جا آوردن فریضه‌ای که حق مشروع هر مسلمان است، جلوگیری کرده‌‌اند.

البته خطیب مسجدالحرام در پایان دعای خود خطاب به حجاج گفت : ای حجاج بیت الله، بر شما باد به یکدیگر رحم کنید. این در حالی است که جنگنده‌های سعودی از یک سال و نیم پیش جنگ بی‌رحمانه‌ای را در یمن به راه انداخته که تا کنون علاوه بر نابودی بیشتر زیرساخت‌های این کشور عربی فقیر، هزاران یمنی از جمله کودکان را به خاک و خون کشیده‌اند و اوج سنگدلی و قساوت خود را با بمباران بیمارستان‌ها و مدارس آشکار کرده‌اند.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

پیش بینی محسن رضایی درباره آینده آل‌سعود

جنایت جدید آل سعود در یمن

شیوه آل سعود برای بازجویی شاهزادگان سعودی

0 نظر

ارسال نظر

capcha