در دیدار الجبوری

ظریف: ایران به دنبال درگیری و رقابت ناسالم در منطقه نیست

 ظریف: ایران به دنبال درگیری و رقابت ناسالم در منطقه نیست

به گزارش سراج24،سلیم جبوری، رئیس مجلس عراق پیش از ظهر امروز با حضور درمحل وزارت امور خارجه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص روابط دو جانبه و آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن تمجید از ثبات سیاسی بوجود آمده در عراق و نقش بارز همه رهبران عراقی بویژه رئیس پارلمان عراق در این روند، اظهار داشت: عراق در خط مقدم مبارزه با تروریسم و افراط گرایی است و ایران در هر شرایطی در کنار دولت و ملت عراق خواهد بود.

ظریف افزود: اطمینان داریم دولت و ملت عراق همانطور که تاکنون در مبارزه با افراط و ترور موفق بودند، مراحل نهایی مبارزه با تروریست‌ها در موصل را هم با موفقیت و با اتحاد و همدلی همه اقوام، طوایف و مذاهب عراقی پشت سر خواهند گذاشت.

وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد: همگان باید مراقبت کنیم تا دستهای اجانب که خواهان فرقه گرایی و تفرقه در منطقه و عراق است، موفق نشوند و لازم است همه مذاهب، فِرَق و طوایف عراقی مشترکاً علیه ترور و ارهاب بایستند.

وی افزود: ما خوشحالیم که همه رهبران عراقی در این زمینه احساس مسئولیت کرده و اشتراک نظر دارند که در این میان نقش مرجعیت در عراق در دعوت همه آحاد مردم به وحدت قابل ستایش است.

ظریف با اشاره به نقش مهم عراق در منطقه اظهار داشت: معتقدیم همکاری‌ها در منطقه باید با حضور و مشارکت همه کشورها باشد و ایران به دنبال درگیری و رقابت ناسالم در منطقه نیست و بحران آفرینی و ایجاد تنش توسط برخی کشورها را به ضرر منافع همه ملتهای منطقه می‌داند.

ظریف افزود: باید اطمینان حاصل کنیم هیچ کس در زمین کسانی که خیر و صلاح منطقه را نمی‌خواهند بازی نکند و همواره ثبات، آرامش و حفظ تمامیت ارضی کشورهای منطقه اولویت همگان باشد.

در این ملاقات سلیم جبوری رئیس مجلس عراق، ضمن قدردانی از حمایتهای بی دریغ جمهوری اسلامی ایران از تمامی آحاد ملت عراق در مبارزه علیه تروریسم، ایران را کشوری بسیار مهم و تأثیر گذار در منطقه خواند و اظهار داشت: مهمترین و فوری ترین خطری که همه منطقه را تهدید می‌کند، تروریسم است و ما باید با همدلی و اتحاد و با شکست دادن تروریست‌ها، آرامش را به عراق و منطقه بازگردانیم.

رئیس پارلمان عراق با اشاره به اینکه در آستانه شکست کامل داعش قرار داریم، گفت: نقش ایران در منطقه بی بدیل و غیر قابل انکار است و ما ایستادگی شما در کنار دولت و ملت عراق را می‌ستاییم و بر تعمیق هر چه بیشتر روابط با جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه‌ها تأکید داریم.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

‌دولت دوازدهم و فرصتی برای جبران گذشته‌

«سید حسن نصرالله» امروز سخنرانی می کند

دیدار ظریف و همتای اسپانیایی در تهران

0 نظر

ارسال نظر

capcha