پدر کیمیا علیزاده :

پاشنه پای کیمیا قبل از اعزام آسیب دیده بود/ از کسب مدال توسط دخترم در المپیک مطمئن بودم

پاشنه پای کیمیا قبل از اعزام آسیب دیده بود/ از کسب مدال توسط دخترم در المپیک مطمئن بودم

به گزارش سراج24، کیوان علیزاده  در کرج اظهار داشت: کیمیا از سن 7سالگی شروع به ورزش تکواندو کرد. کیمیا در سه سال گذشته که عضو تیم ملی بود دائماً در اردوها حضور داشت و از رده نوجوانان وارد مسابقات تکواندو شده است.

وی با بیان اینکه کیمیا بعد از عضویت در تیم ملی دائماً در اردو بود و فقط پنجشنبه و جمعه برای استراحت در منزل حضور داشت، اضافه کرد: در یک‌ونیم سال گذشته کیمیا با توجه به اینکه به‌صورت حرفه‌ای در ورزش تکواندو بود، در اردوی تیم ملی حضور داشت.

پدر نخستین بانوی مدال‌آور المپیکی ایران با ابراز اینکه کیمیا واقعاً برای کسب مدال سخت در تلاش و کوشش بود، عنوان کرد: ما اطمینان 100درصدی به کیمیا برای دریافت مدال داشتیم و مطمئن بودیم که در المپیک مدال کسب می‌کند.

علیزاده با اظهار اینکه رقابت‌های المپیک قابل پیش‌بینی نیست و این رقابت‌ها آبستن شگفتی‌های فراوانی است، گفت: در بازی دوم کیمیا و بعد از باخت به حریف اسپانیایی آن‌قدر ناراحت شدم که نتوانستم جلوی اشک‌های خودم را بگیرم و گریه کردم.

وی با بیان "اعتقاد دارم کیمیا می‌توانست در مقابل حریف دوم اگر داوران کمی با دقت قضاوت می‌کردند، به پیروزی برسد"، عنوان کرد: از نزدیک در جریان سختی‌های کیمیا برای دریافت سهمیه و اعزام به مسابقات المپیک بودم و در حین مسابقات ورودی المپیک حدود 40 روز پیش پای کیمیا آسیب دیده بود.

پدر نخستین بانوی مدال‌آور المپیکی ایران با ابراز اینکه کیمیا به‌دلیل مصدومیت پاشنه پا حتی نمی‌توانست پای خود را روی زمین بگذارد، اظهار داشت: پاشنه پای کیمیا در حین مسابقات آسیب دیده بود و با اسپری و آرام‌کننده تمرین می‌کرد و اگر تلاش‌های کادر پزشکی نبود شاید نمی‌توانست  به مسابقات اعزام شود.

علیزاده با اشاره به اینکه تلاش زیادی برای حضور کیمیا در المپیک انجام شد، گفت: بعد از باخت به حریف اسپانیایی خیلی ناراحت بودیم و وقتی که متوجه شدیم برای کسب مدال برنز شانس دارد، کمی آرام‌تر شدیم.

وی با اظهار "بعد از کسب مدال برنز خیلی خوشحال شدیم چون حق کیمیا بود که به مدال برسد و خوشبختانه به مدال رسید"، عنوان کرد: در حین مسابقه استرس بسیار زیادی داشتیم و مادر کیمیا نیز در تمام زمان مسابقه در حال ذکر گفتن و دعا برای موفقیت کیمیا بود.

پدر نخستین بانوی مدال‌آور المپیکی ایران ضمن تقدیر از تمام مردم ایران و مقامات سیاسی و ورزشی کشور و استان البرز بعد از موفقیت کیمیا در کسب مدال المپیک اظهار داشت: از صبح روز گذشته به‌اندازه‌ای پیامک تبریک برای من ارسال شده که من در مقابل این اظهار لطف و محبت مردم ایران و استان البرز شرمنده شده‌ام؛ چون نتوانسته‌ام جواب اظهار محبت‌های تک‌تک این عزیزان را بدهم، از همین جا از همه دوستان و کسانی که بعد از موفقیت کیمیا اظهار لطف کرده‌اند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

کرمی: پیش زمینه قهرمانی اخلاق حرفه‌ای است

برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی تکواندو مردان

برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم ملی تکواندو مردان

0 نظر

ارسال نظر

capcha