وزیر ارتباطات در بدو ورود به اراک:

فاز نخست شبکه ملی اطلاعات هفته دولت افتتاح می‌شود

فاز نخست شبکه ملی اطلاعات هفته دولت افتتاح می‌شود

به گزارش سراج24 ، محمود واعظی دقایقی پیش در بدو ورود به استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت زیرساختهای فناوری اطلاعات در کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه زیرساختهای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در این 3 سال گسترش بسیار زیادی پیدا کرده در شبکه انتقال کشور هر آنچه بوده از ابتدای این دولت در مدت سه سال 2.8 یا 2.9 برابر شده است.

وی افزود: شبکه پهن باند کشور بیش از 6 برابر شده و زمینه‌ای فراهم شده تا فاز نخست شبکه ملی اطلاعات در هفته دولت افتتاح شود.

واعظی تصریح کرد: علاوه بر افتتاح این شبکه فاز نخست بخشی از دولت الکترونیک در کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: در رابطه باپروانه fct و اپراتور مجازی در حال صدور پروانه‌های لازم هستیم.

واعظی با اشاره به وضعیت شبکه ملی گفت: در بخش فناوری اطلاعات در آستانه یک تحول بزرگ در کشور هستیم این در حالی است که شبکه ملی در کشور در حال تکمیل شدن است.

وی افزود: فاز نخست شبکه ملی در هفته دولت و فاز دوم آن نیز در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسانیم.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: در سفر قبلی که به استان مرکزی داشتم در حوزه زیرساخت‌های ارتباطی در استان مرکزی اقداماتی انجام شده و مقرر شد شبکه‌های فیبر نوری بین شهری طراحی و ایجاد شده و زیرساخت‌های ارتباطی روستاها و همچنین تلفن نسل سوم و چهارم را فراهم کردیم.

واعظی بیان داشت: بخشی از این زیرساخت‌های ارتباطی که کارهای آن انجام شده امروز افتتاح شده و بخشی از آن در سفر رئیس جمهور به استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وزیر ارتباطات تا این لحظه از پروژه مجتمع حوزوی خاتم‌الانبیا اراک بازدید کرده و در ادامه سفر خود از شرکت واگن پارس و بیمارستان ولی‌عصر(عج) این شهرستان نیز بازدید می‌کند و در جلسه شورای اداری استان و پس از آن شورای اداری شهرستان ساوه حضور می‌یابد.

اخبار مرتبط

آذری جهرمی: امیدواریم ارائه اینترنت در قطار‌ها از تصادفات جاده‌ای بکاهد

دریافت هزینه برای اجرای طرح رجیستری ممنوع است

ایران اپراتور سوم تلفن همراه در سوریه راه اندازی می کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha