تشویق برگزیدگان یک جشنواره موسیقی با شعار مرگ بر آمریکا/ از ویکتور خارا تا حامد زمانی

 تشویق برگزیدگان یک جشنواره موسیقی با شعار مرگ بر آمریکا/ از ویکتور خارا تا حامد زمانی

به گزارش سراج‏ 24،تالار اندیشه حوزه هنری، شب گذشته میزبان مراسم پایانی این جشنواره بود که با هدف اعتراض به ظلم آمریکایی در جهان به ویژه ایران و نیز حمایت از هنرمندان انقلابی برگزار شد. در دومین جشنواره شعر، موسیقی و سرود ضد استکباری طبس، شاعران، اهالی موسیقی و سازندگان نماهنگ و کلیپ آثار خود را با موضوعاتی از جمله آزادی و حقوق بشر آمریکایی، بیداری اسلامی، بحران های اقتصادی - اجتماعی در آمریکا و اروپا و... عرضه کردند.

در ابتدای این  برنامه، محمدرضا حجتی قطعه «حماسه عشق» با روایتی از زندگی شهید محمد مهدی منتظر قادم را خواند و سپس قطعه «جعبه سیاه» به یاد مسافران مظلوم پرواز ۶۵۵ ایرباس توسط حمیدرضا استادیان اجرا شد.

در ادامه، اجرای قطعه «مرگ بر آمریکا» با صدای محمد حسن رضایی، خواننده ۱۳ ساله، مورد استقبال گرم حاضران در سالن قرار گرفت. پس از پایان اجرای این خواننده نوجوان، اسفندیار قره باغی، دبیر دومین جشنواره شعر، موسیقی و سرود ضد استکباری طبس و خواننده قطعه ماندگار «آمریکا، آمریکا ننگ به نیرنگ تو»، با شعارهای مرگ بر آمریکا حاضران روی صحنه رفت.

او در تشریح اهداف این جشنواره توضیح داد: «اینجا نه یک کنسرت بلکه یک دانشگاه است، من بر این باورم  آثاری که گروه‌های موسیقی با اهداف والا اجرا کردند، جوانان و خانواده‌ها  را از موسیقی مستهجن دور می‌کند. ما معتقدیم که آثار جشنواره می توانند به درون خانواده ها بروند و امیدوارم یکایک شما که نماینده یک خانواده هستید این آثار را به خانه‌هایتان ببرید و همه با هم علیه استکبار بتازیم.»

پخش کلیپی از درباره ویکتور خارا، خواننده معروف شیلی و اجرای قطعات «من و کاخ سفید یهویی» به خوانندگی علی نصیرنژاد و «شیطان بزرگ» به خوانندگی محسن طاها از دیگر برنامه های مراسم پایانی این جشنواره بود.

در ادامه برنامه، نوبت به صادق آهنگران رسید که قطعه «مرگ بر آمریکا ۹۳» و نوحه معروف «ای لشگر صاحب الزمان»  را برای مخاطبان اجرا کرد؛ کارهایی که با شعارهای مرگ بر آمریکای حاضران در این مراسم مورد استقبال قرار گرفت.

بزرگداشت استاد دردی طریک خواننده ترکمن قطعه مقامی «ظالم آمریکا»، اجرای قطعه های «کاخ سیاه» به خوانندگی میلاد هارونی، «حماسه نادر» به خوانندگی ساسان نوذری و «آمریکا تور» به خوانندگی پویا بابایی از دیگر برنامه های شب پایانی دومین جشنواره شعر، موسیقی و سرود ضد استکباری طبس بود.

 اجرای دو سرود توسط حامد زمانی، پایان بخش این مراسم بود. این خواننده  در بخش اول اجرای خود، قطعه «پایداری» با شعری از میلاد عرفان پور را اجرا کرد که با همخوانی حاضران هم همراه شد. زمانی در ادامه به اجرای قطعه «عمار داره این خاک» پرداخت.

در بخشی از این مراسم، برگزیدگان بخش‌های مختلف، جوایز خود را در میان شعارهای مرگ بر آمریکا دریافت کردند. هیئت داوران بخش نماهنگ جشنواره ضد استکباری طبس، دیپلم افتخار را به نماهنگ «گله از گرگ» به کارگردانی حامد جلالی کاشانی و نماهنگ «مرگ بر آمریکا» به کارگردانی حمید عبدالله زاده تقدیم کرد. همچنین تندیس جشنواره  به نماهنگ «ارغوان» به کارگردان مهدیار عقابی اهدا شد.

در بخش شعر نیز دیپلم افتخار جشنواره به مجید موسوی، علیرضا رجبعلی زاده کاشانی و مهدی جهاندار تقدیم شد. همچنین هیئت داوری این جشنواره، تندیس جشنواره را به آرش پور علیزاده و آرمین یوسفی و جایزه ویژه استاد سبزواری را به حسن خسروی وقار تقدیم کرد.


منبع:مهر

اخبار مرتبط

مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی فیلم ایثار برگزار شد

اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین‌المللی پژوهشی شیخ طوسی(ره)

داستان شهیدی که از کار فرهنگی خسته نمی‌شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha