رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌رضوی خبر داد

یکشنبه آینده؛ حضور فانی در کمیسیون آموزش مجلس/۷۵ نماینده خواستار استیضاح وزیر/۹۳ درصد از فرهنگیان موافق استیضاح‌اند

 یکشنبه آینده؛ حضور فانی در کمیسیون آموزش مجلس/۷۵ نماینده خواستار استیضاح وزیر/۹۳ درصد از فرهنگیان موافق استیضاح‌اند

به گزارش سراج‏ 24،حسین مقصودی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه 75 نماینده خواستار استیضاح وزیر آموزش و پرورش هستند، اظهار داشت: متاسفانه عده‌ای به دنبال حاشیه‌سازی برای موافقان استیضاح وزیر آموزش و پرورش هستند و مدعی انصراف 30 تن از موافقان استیضاح وزیر آموزش و پرورش شده‌اند.

وی با بیان اینکه تنها 2 نفر از مخالفان طرح، انصراف داده‌اند، تصریح کرد: روز یکشنبه آینده موضوع استیضاح وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش مطرح و آقای وزیر به همراه معاونان خود در این نشست حضور دارد.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌رضوی با بیان اینکه استیضاح وزیر آموزش و پرورش از مهمترین مطالبات فرهنگیان است، خاطرنشان کرد: براساس نظرسنجی انجام شده 93 درصد از فرهنگیان کشور خواستار این طرح استیضاح هستند و 6 درصد با اجرای آن مخالف هستند. مخالفان استیضاح معتقدند که دولت در سال پایانی کار خود است و اجرای این طرح به صلاح نظام آموزش و پرورش نیست.

وی با بیان اینکه در یک سال باقی مانده از دولت هم می‌توان به وضعیت آموزش و پرورش رسیدگی کرد، ادامه داد: با توجه به وضعیت حاکم برمجلس و بالابودن تعداد موافقان استیضاح ما، این طرح رای می‌آورد؛ براساس قانون، طرح استیضاح باید در نخستین جلسه مجلس شورای اسلامی توسط هیئت رئیسه وصول و در مدت 10 روز جلسه استیضاح وزیر آموزش و پرورش برگزار شود.

مقصودی وزیر در جلسه قبلی استیضاح خود نیز وعده‌های زیادی داده بود، گفت: تمام افرادی که مسئولیتی را می‌پذیرند، باید پاسخگوی اعمال خود باشند و وزیر هم در این زمینه باید پاسخگوی سیاست‌های اجرایی خود باشد.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

بیانیه ۲۴۰ نماینده مجلس در محکومیت هتک حرمت پیامبر اسلام

صوت/استیضاح؛ مشکل‌ساز یا گره‌گشا؟

عدم ثبات اقتصادی نتیجه مذاکره با آمریکاست

0 نظر

ارسال نظر

capcha