احتمال سقوط برخی مناطق در شمال افغانستان/ جنگ در مرکز قندوز، خان‌آباد و چهاردره تشدید شد

 احتمال سقوط برخی مناطق در شمال افغانستان/ جنگ در مرکز قندوز، خان‌آباد و چهاردره تشدید شد

به گزارش سراج24، به نقل از «نن تکی آسیا»، گروه طالبان حملات خود علیه شهر قندوز، و شهرستانهای «خان‌آباد» و «چهاردره» ولایت قندوز در شمال افغانستان را افزایش داده است.

بر اساس این گزارش، بزرگراه تخار ــ خان‌آباد نیز به‌طور کامل مسدود شده است.

به‌ادعای گروه طالبان راههای تردد نیروهای امنیتی افغانستان نیز مسدود شده‌اند.

این در حالی است که مقامات دولتی درباره وضعیت ولایت قندوز جزئیاتی ارائه نمی‌کنند.

«محمد یوسف ایوبی» رئیس شورای ولایتی قندوز در شمال افغانستان چند روز قبل اعلام کرده بود که طالبان مسلح به دوکیلومتری مرکز شهرستان امام صاحب رسیده‌اند و جنگ شدیدی میان نیروهای امنیتی و نظامی افغان با افراد وابسته به این گروه ادامه دارد.

ایوبی اظهار داشت: اگر به شهرستان امام صاحب توجه نشود این شهرستان سقوط خواهد کرد، این در حالیست که هم‌اکنون 80درصد از مناطق ولایت قندوز تحت کنترل طالبان است.

«زرگل عالمی» دبیر شورای ولایتی قندوز نیز در این باره گفته بود: با گذشت هر روز اوضاع امنیتی ولایت قندوز وخیم‌تر می‌شود و این در حالی است که مقامات دولت کابل به وعده‌های خود در مورد آزادی مناطق تصرف شده توسط طالبان عمل نمی‌کنند.

حدود دو ماه قبل نیز برخی از مقامات شمال افغانستان از جمله «اسدالله عمرخیل» والی قندوز در دیدار با «جان نیکلسون» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در این کشور از احتمال تصرف دوباره این ولایت توسط طالبان ابراز نگرانی کرده بود.

ژنرال جان نیکلسون نیز گفته بود که گروه طالبان توان تصرف دوباره قندوز را ندارند.

اخبار مرتبط

سقوط هواپیمای نظامی در الجزایر با 100 کشته

سقوط جنگنده اف- ۱۸ آمریکا در فلوریدا

کارمند زن سازمان ملل در کابل ربوده شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha