رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی:

۲۲میلیارد تومان کالای قاچاق امروز امحا شد/ احتمال مشارکت قاچاقچیان در مزایده‌ها

۲۲میلیارد تومان کالای قاچاق امروز امحا شد/ احتمال مشارکت قاچاقچیان در مزایده‌ها

به گزارش سراج24، امیر دلیری گفت: صبح امروز در تهران و چند استان دیگر از قبیل کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، آذربایجان و بوشهر در مجموع  بیش از 22 میلیارد تومان کالای قاچاق مکشوفه امحا شد.

رئیس سازمان جمع‌آوری فروش اموال تملیکی افزود: حجم کالای مکشوفه که در تهران امحا شد بیش از 400 تن و ارزش تقریبی آن حدود 15 میلیارد تومان  و همچنین در سایر استانهای کشور 7 میلیارد تومان بود و در مجموع 22 میلیارد تومان کالای قاچاق امحا شد.

وی در پاسخ به این پرسش که عده‌ای از مسئولین در سازمان تعزیرات حکومتی و ستاد کالا و ارز اعلام می‌کنند که قاچاقچیان در مزایده‌های اموال تملیکی شرکت می‌کنند، گفت: بنده این مطلب را تکذیب می‌کنم. دوستان همکار ما در مراجع مختلف آدرس مواردی را که مدنظر دارند به ما بدهند تا بنده بشخصه این موضوعات را پیگیری کنم. حتی اگر مزایده‌ای نیز برگزار شده باشد و قاچاقچیان در آن شرکت کرده باشند در صورتی که اسامی آنها از مراجع مختلف به مراکز اموال تملیکی برسد سریعاً نام آنها از مزایده حذف می‌شود، این در حالی است که تاکنون هیچ اسمی به سازمان اموال تملیکی نرسیده است.

رئیس سازمان جمع‌آوری فروش اموال تملیکی در ادامه گفت: نکته حائز اهمیت این است برای کالاهای قاچاق و خودروهای لوکس امکان عرضه مجدد وجود ندارد و این نوع کالاها طبق قانون حتماً باید صادر شود. البته نوع دیگری از کالاها به‌عنوان کالاهای متروکه وجود دارد که اینها نیز باید به دست صاحبانشان فرآیند فروش و صادرات انجام شود.

دلیری با انتقاد از کسانی که سازمان اموال تملیکی را متهم به کوتاهی در نظارت بر برگزاری مزایده‌ها می‌کنند، گفت: این افراد اطلاعات غلط می‌دهند چرا که این مزایده‌ها به‌صورت الکترونیکی برگزار می‌شود. هیچ کس نمی‌داند چه‌کسانی برنده شدند و چه‌کسانی در این مزایده‌ها شرکت می‌کنند، در واقع خریداران این مزایده‌ها مشخص نیستند. و از آنجا که سازمان اموال تملیکی به اسامی افراد قاچاقچی دسترسی ندارد این وظیفه دستگاه‌های مربوطه است که اسامی قاچاقچیان را در اختیار سازمان قرار دهد تا این دسته در لیست سیاه سازمان قرار گیرند.

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به این موضوع که تنها 58صدم درصد از اموال قاچاق توقیفی کالا در اختیار سازمان قرار می‌گیرد، گفت: این عدد نشان می‌دهد که چه حجم اندکی از کالای قاچاق برای فروش در اختیار این سازمان است. مسئولان مربوطه بهتر است برای مبارزه با قاچاق کالا که رقم آن بیش از 15 میلیارد دلار است تدابیری بیندیشند.

وی افزود: عمده حجم قاچاق کالا از مبادی رسمی انجام می‌شود. دستگاه‌های مربوطه با تشدید مبارزه با قاچاق کالا در مبادی رسمی و بالا بردن کشفیات می‌توانند کالاهای قاچاق مکشوفه را در همان‌جا و جلوی چشم قاچاقچی آتش بزنند.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

سیاست‌های نادرست چه عواقب خطرناکی دارند؟!

طرح رجیستری هم جلوی قاچاق را نگرفت

۸ میلیون لیتر سوخت از کشور به صورت قاچاق خارج می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha