فتاح:

صندوق کمیته امداد برای تبلیغات و پرداخت جایزه هزینه نمی‌کند

 صندوق کمیته امداد برای تبلیغات و پرداخت جایزه هزینه نمی‌کند

به گزارش سراج24،پرویز فتاح در مراسم افتتاح صندوق قرض‌الحسنه کمیته امداد تحت عنوان «امداد ولایت» اظهار کرد: مدت‌ها بود انتظار می‌کشیدیم تا به صورت رسمی این صندوق را افتتاح کنیم و حقیقتا جای چنین صندوقی در کمیته امداد خالی بود.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) اضافه کرد: مردم سالانه 2 هزار میلیارد تومان در قالب صدقه، زکات و طرح‌های مختلف به مددجویان کمیته امداد کمک می‌کنند اما با راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه این کمک‌ها مستمر خواهد شد.

فتاح با بیان اینکه بانک مرکزی در شرایطی که اعطای مجوز به صندوق‌های قرض‌الحسنه را کاهش داده، به صندوق قرض‌الحسنه کمیته امداد مجوز فعالیت داده است، گفت: تا قبل از این نمی‌توانستیم از مردم بخواهیم سپرده قرض‌الحسنه کنند زیرا سازوکار آن فراهم نبود اما از این پس، سازوکار لازم ایجاد شده و قطعا اقبال مردم و خیرین نسبت به این صندوق گسترده خواهد بود.

وی با بیان اینکه قصد داریم به مفهوم واقعی کلمه مانند یک صندوق قرض‌الحسنه فعالیت کنیم، گفت: به مردم اطمینان می‌دهیم صندوق قرض‌الحسنه کمیته امداد مانند صندوق‌های دیگر برای پرداخت جایزه و تبلیغات هزینه نخواهد کرد.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه کارمزد این صندوق بسیار پایین است افزود: سقف اعطای وام در ابتدای کار در صندوق کمیته امداد امام خمینی (ره) 5 میلیون تومان برای کارگشایی درنظر گرفته شده است. ضمن اینکه خیرین می‌توانند پس از سپرده‌گذاری خودشان فردی را که می‌خواهند به او وام داده شود را معرفی کنند و صندوق کمیته امداد فقط به عنوان یک کارگزار عمل می‌کند. همچنین سپرده‌گذاران می‌توانند به صندوق اعتماد کنند تا تسهیلات به تشخیص این صندوق به افراد نیازمند پرداخت شود.

فتاح سرمایه اولیه این صندوق را 100 میلیارد تومان خواند و گفت: صندوق امداد ولایت، کار خود را با هزار میلیارد تومان آغاز می‌کند و انشاءالله در آینده از محل فروش ساختمان سوهانک نیز به ظرفیت‌های این صندوق اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه صندوق امداد ولایت اخیرا کار خود را با افتتاح 36 شعبه آغاز کرده است، افزود: توافق اولیه ما با بانک مرکزی 50 شعبه بود که آنها به ما اطمینان دادند پس از جا افتادن شعبه‌های اولیه می‌توانید تقاضای شعب بیشتری کنیم.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: البته این صندوق در تمام شهرستان‌های کشور باجه خواهد داشت و نیازی به مراجعه مردم و مددجویان از شهرها و روستاها به مراکز استان‌ها نیست.

براساس این گزارش همزمان با افتتاح شعبه تهران، به صورت ویدیو کنفرانس شعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در استان‌های قم، همدان، خراسان شمالی و لرستان افتتاح شد.منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

۱۱0 پایگاه جشن عاطفه‌ها در کرمانشاه برپا می‌شود

جنگ جمعیتی دشمن تهدیدی برای نسل نو جامعه اسلامی

توزیع 2 هزار بسته معیشتی بین مددجویان کمیته امداد

0 نظر

ارسال نظر

capcha