مبلغ جشنواره زیر سایه خورشید در ارومیه:

پرچم آستان قدس رضوی به ۲۰ کشور جهان اسلام ارسال شد

پرچم آستان قدس رضوی به ۲۰ کشور جهان اسلام ارسال شد

به گزارش سراج24 ، حجت الاسلام الیاس علیزاده شامگاه 23 مردادماه در جلسه علنی شورای شهر ارومیه اظهار داشت: ایران کشوری است که از اقوام، ادیان و مذاهب مختلفی تشکیل شده است و فرهنگ‌های متعددی را در خود جای داده بنابراین انجام کار فرهنگی در کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی افزود: در کشور برای حفظ وحدت اقوام و گروه‌ها و ورود اجتماعی به وحدت ملی در حوزه‌های امنیتی و سیاسی نیازمند ساختارهای فرهنگی هستیم که باید مردم شمول باشد و مورد قبول همگان باشد و بتواند از لحاظ فکری گروه‌ها و پیروان مذاهب را به همدیگر نزدیک‌تر کند.

مبلغ آستان قدس رضوی بیان کرد: امروزه در کشور جز دو موضوع وسیله دیگری برای وحدت بخشی نداریم که آموزش و تحصیلات رسمی نخستین امکان است که دولت متولی آن است.

علیزاده تشریح کرد: یکی دیگر از محورهای وحدت‌بخشی حوزه فرهنگی معنوی است که ظرفیت کار در آن به وفور در کشور وجود دارد و وجود مبارک امام رضا (ع) نمونه بارز این ظرفیت فرهنگی معنوی است که گروه‌های مختلف را دور همدیگر جمع می‌کند و سبب آرامش معنوی مردم می‌شود.

مبلغ آستان قدس رضوی گفت: با هدف پراکندن حس معنویت در میان مردم ایران اسلامی و گسترش دادن این معنویت پرچم متبرک آستان قدس رضوی به جای جای کشور فرستاده شده است و علاوه بر داخل کشور این پرچم به 20 کشور جهان نیز ارسال شده است.

وی خاطرنشان کرد: ارسال پرچم آستان قدس رضوی به مناطق مختلف می‌تواند تاثیرات بسیاری در حوزه معنوی و اجتماعی داشته باشد.

مبلغ آستان قدس رضوی افزود: تنها هدف خدام آستان قدس رضوی و کاروان زیر سایه خورشید خدمت به دین مبین اسلام و مردم است تا آثار اسلامی معنوی را به همگان بشناسانند و آنان را حفظ کنند و بتوانند گام کوچکی در نشر و حفظ آثار دین مبین اسلام بردارند.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

یک دقیقه وقت برای غیرت دینی

در مورد جهان اسلام هم از منظر غرب می‌اندیشیم

دفاع مقدس سرشار از حماسه‌های بی‌نظیر است

0 نظر

ارسال نظر

capcha