سالار عقیلی برای شهیدان مدافع حرم خواند / ۳۰ هزار نفر بیننده کنسرت آنلاین شدند

 سالار عقیلی برای شهیدان مدافع حرم خواند / ۳۰ هزار نفر بیننده کنسرت آنلاین شدند

به گزارش سراج24،شب گذشته یکشنبه 17 مرداد 1395 سالار عقیلی و ارکستر ملل کنسرت آنلاین خود را برای علاقه مندان به موسیقی در سراسر جهان برگزار کردند. در این اجرا که در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد، ارکستر ملل به رهبری سهراب کاشف قطعه هایی از ساخته های پیمان سلطانی را نواخت.

آغاز این کنسرت با حدود نیم ساعت تاخیر همراه بود که علت این تاخیر به دلیل استقبال بسیار زیادِ علاقه مندان بود. علاوه بر صندلی های تالار اندیشه که هیچ جای خالی نداشت، تمام راه‌روهای تالار هم جایی بود که علاقه‌مندان نشستند و کنسرت را دیدند. همچنین بخشی از تماشاگران در تالار دیگری به صورت آنلاین کنسرت را می‌دیدند.

پیش از آمدن ارکستر به روی صحنه، امیر حسین مدرس به عنوان مجری به روی صحنه آمد و تا نکاتی را برای مخاطبان اعلام کند.

مدرس گفت: افتخار می کنیم که امشب میزبان خانوده های معظم شهدای مدافع حرم هستیم. شهیدانی که مشغول دفاع از حریم اهل بیت هستند و گاهی خبر شهادت یکی یا چند تن از این عزیزان اعلام می شود.

وی ادامه داد: امشب علاوه بر شما عزیزانی که در تالار اندیشه حضور دارید و البته تمام عزیزانی که به صورت آنلاین این کنسرت را می‌بینند، مسئولان شرکت «حام» ترتیبی داده‌اند تا عزیزانمان در آسایشگاه کهریزک به صورت آنلاین کنسرت را می‌بینند.

مدرس در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره پروژه کنسرت آنلاین گفت: سامانه «حام» با تلاش و مطالعه بسیار از سوی گروهی اهل فرهنگ شکل گرفت تا گامی در راه عدالت فرهنگی باشد. خیلی ها ممکن است نتوانند به سالن‌های کنسرت بیایند و این نیامدن دلایل مختلفی هم می‌تواند داشته باشد. شرکت «حام» با راه اندازی سامانه کنسرت آنلاین تلاش می‌کند تا افراد بیشتری از جامعه امکان دیدن کنسرت‌های موسیقی را داشته باشند.

وی ادامه داد: نکته مهم دیگری که «حام» به آن توجه کرده، پرداختن به موسسات خیریه است. در هر اجرا بخشی از عزیزانی که تحت پوشش موسسات خیریه هستند می توانند کنسرت ها را به صورت آنلاین ببینند. در کنسرت پیشین که گروه «دنگ شو» به اجرای برنامه پرداخت، محک پای کار آمد.

مدرس درباره همکاری‌های شرکت مخابرات با این پروژه گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت مخابرات و مدیرعاملش جناب جهرمی همکاری بسیاری با ما داشتند و به همیت این عزیزان، اینترنتِ دیدن کنسرت آنلاین رایگان شده است.

پس از صحبت‌های امیر حسین مدرس ارکستر ملل به روی صحنه آمد تا در بخش نخست این کنسرت قطعه‌های «عاشقانه» و در بخش دوم قطعه‌های «ملی‌میهنی» را اجرا کنند.

در این اجرا علی جعفری پویان به عنوان کنسرت مایستر در ارکستر ملل حضور داشت. یکی از بخش های جذاب این کنسرت اجرای قطعه ای برای شهیدان مدافع حرم بود.

همچنین پیش از آغاز بخش دوم این کنسرت بار دیگر امیرحسین مدرس به روی صحنه آمد تا با دعوت از مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت مخابرات آقای جهرمی از او تقدیر شود.

جهرمی هم در سخنانی گفت: خوشحالم که این همکاری بین ما و بخش خصوصی شکل گرفته و ما خوشحالیم که هم اکنون 30 هزار کاربر به صورت زنده این کنسرت را می بینند.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

توزیع ۸ هزار سبد کالا به نیابت از شهدای مدافع حرم

داستان جوان دهه هفتادی که برات شهادت را از حاج قاسم گرفت

تشرف شهیدمدافع حرم به محضر امام عصر در ماه رمضان

0 نظر

ارسال نظر

capcha