مسئول سازمان بسیج دانشجویی در جمع دانشجویان طرح ولایت:

استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم از مهمترین آرمانهای دانشجویان بسیجی است

 استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم از مهمترین آرمانهای دانشجویان بسیجی است

به گزارش سراج24،داود گودرزی مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور  با حضور در جمع دانشجویان طرح ولایت استان مرکزی در دانشگاه آزاد شهرستان محلات، به سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدا با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی و لزوم اجرای آن گفت: اقتصاد مقاومتی که سالها مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است قطعی ترین روش برای رفع مشکلات اقتصاد کشور است. ساختار اسلامی در مراکز اقتصادی کشور ایجاد شده اما به معنای حقیقی کلمه هنوز به اجرا نرسیده است.

گودرزی با پاسخ به این سوالات که حرف دانشجویان بسیجی در انقلاب و معیار و آرمان انقلابی بودن چیست؟ ادامه داد: یکی از مهمترین آرمانهای دانشجویان بسیجی استکبارستیزی و مبارزه با ظلم است.

وی با اشاره به حدیثی از امام علی علیه السلام افزود: در برابر دشمنان و ظالمان بایستید و از مظلومان دفاع کنید.

مسئول بسیج دانشجویی کشور دومین آرمان انقلاب اسلامی را حفظ کرامات انسانی برشمرد و بیان کرد: انسان در نگاه اسلام ارزش، حرمت و کرامت دارد. انسان بازیچه‌ی طمعهای مسئولان نباید باشد، نباید برای اخذ رأی به آنان دروغ گفت و آنان را بازیچه اهداف خود قرار داد. زن در نگاه اسلام محدودیت ندارد و این چادر است که به آنان آزادی می‌بخشد.

وی افزود: رهبر انقلاب بارها دستور مستقیم داده‌اند که از مقوله‌ آزادی زن به راحتی می‌توان به نگاه غربیها ایراد وارد کرد و آنان را مغلوب ساخت، دست برتر برای ماست. چرا که نگاه اسلام به کرامات زن بسیار ارزشمند است در حالیکه در غرب از زن به عنوان یک ابزار استفاده می‌شود. این وظیفه‌ شماست که از این طریق بتوانید آرمانهای انقلاب و اسلام را احیا کنید.

گودرزی عدالت اجتماعی، استقلال و آزادی را از دیگر آرمانهای انقلاب و نظام اسلامی برشمرد.

داود گودرزی تداوم انقلاب اسلامی را از مهمترین وظایف بسیج دانشجویی کشور دانست و اظهار کرد: انقلاب در طول 37 سال خود، با چالشهای فراوانی روبرو بوده و خواهد بود که وظیفه ما به‌عنوان بسیج دانشجویی مبارزه با این چالشها و برطرف کردن آنهاست.

وی اولین چالش را دشمن برشمرد و بیان کرد: محور اصلی دشمن آمریکا است که لابیهای صهیونیستی آنان را طراحی می‌کنند، کشورهای غربی همراهی می‌کنند و کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز تأمین مالی آن را برعهده می‌گیرند. آمریکا به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست. حتی متحدان امریکا نظیر مصدق، صدام، محمد مرسی، قذافی و اردوغان هم چوب اعتماد به این شیطان بزرگ را خوردند.

گودرزی افزود: دشمنی‌های آمریکا با ملت ایران برهیچکس پوشیده نیست، از کودتای 28 مرداد، 300 هزار شهید، 17 هزار شهید ترور، غارت اموال ملی، تحریمهای ظالمانه، زدن نفت کشهای ایرانی، ایجاد گروه‌های تروریستی و تکفیری برای اسلام هراسی و ایران هراسی، ترور بیولوژیک دانشمندان و... از نمونه‌های دشمنی آمریکا با ایران است، اما با این احوالات، هنوز عده‌ای خیال عدم دشمنی آمریکا با ایران را دارند و فریب سفره‌ نوروز رئیس جمهور این کشور را می‌خورند که آمریکا با ایران سردوستی دارد.

وی در خصوص برجام و خسارات محضی که به کشور وارد شده است، متذکر شد: مهمترین وظیفه و پاتکی که می‌توان زد این است که نتایج برجام را در هر تریبونی اعم از صحبت حضوری، شبکه‌های مجازی، تابلو اعلانات، عکس نوشت و... اعلام کنید و این نتایج را به دروغگویی و بدعهدی آمریکاییها نسبت دهید. بعد از برجام که قرار بود تمام تحریمها برداشته شود، به دلیل دروغگویی و بدعهدی این کشور نه تنها هیچ تحریمی برداشته نشد بلکه 14 لایحه و تحریمهای قوی‌تر نسبت به ایران در کنگره‌ها و مجالس آمریکا به تصویب رسیده که به مراتب از تحریمهای قبلی سنگین‌تر و ظالمانه‌تر است.

مسئول بسیج دانشجویی کشور چالش دوم را وجود جریان غیرانقلابی در انقلاب از ابتدا تاکنون دانست و ادامه داد: این جریان درصدد به حاشیه کشاندن انقلاب است و از هر حربه‌ای استفاده می‌کند تا اسلام و انقلاب را به حاشیه بکشاند یا سوءاستفاده کند.

وی فیش‌های نجومی و اشرافیت را از میوه‌های شوم این جریان دانست.

گودرزی ادامه داد: این جریان به ظاهر انقلابی دارای سه دسته است: دسته‌ی اول که جاسوسانی هستند برای انجام مأموریتهای خود، دسته‌ی دوم اشخاصی هستند که فقط مطامع و اهداف شخصی برایشان مهم است و با هر حزبی که به نفعشان است کار می‌کنند و دسته‌ی سوم که خطرناکتر از سایرین هستند اشخاصی هستند که غرب‌گرا هستند و مبانی پیشرفت و توسعه را در غرب‌گرایی می‌دانند. هر چیزی از اسلام را که با غرب منافاتی نداشته باشد می‌پذیرند و هرچیزی که با غرب مخالف است را مخالفت می‌کنند.

وی افزود: در برخی دولتهای سابق و این دولت با مضامین اسلامی نظیر حجاب، گشت ارشاد و ممیزی مخالفت می‌کنند و از شبهه‌هایی برای در چنگ گرفتن عقاید مردم استفاده می‌کنند، چرا که در اسلام حجاب، امر به معروف و نهی از منکر بسیار مورد تأکید است و این طیف با مضامین اسلامی مخالفند.

گودرزی افزود: فهمیدن مبانی اصلی انقلاب اسلامی، بازتعریف گفتمان انقلاب اسلامی، ایجاد روحیه و نشاط و رفتار انقلابی از مهمترین وظایف ما است. دانشجویان بسیجی به‌عنوان طیف انقلابی باید به روشنگری، روشن سازی، رفع شبهات و شایعات بپردازند و مردم را در تمامی زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اسلامی و غیره آگاه نمایند.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

راه‌حل حوادث شمال‌غرب جلوگیری از دخالت ارتش‌های بیگانه در این کشورها است

نگاهی به فرمان رهبر انقلاب برای جهاد جوانان؛ تبیین اساس کار ماست

«تبیین» خنثی‌کننده هجمه تبلیغاتی دشمن است/ دانشجویان روشنگری کنند+ تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha