دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی:

«بابا رجب» مصداق واقعی ذخیره انقلاب بود/خبری از محاکمه صاحبان حقوقهای نجومی نیست

 «بابا رجب» مصداق واقعی ذخیره انقلاب بود/خبری از محاکمه صاحبان حقوقهای نجومی نیست

به گزارش سراج24،محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می‌گفت، اظهار کرد: دولت باید به آمریکاییها نشان دهد دستانش در موضوع هسته‌ای بسته نیست. دولت باید پاسخ دهد چرا وقتی ایران به همه تعهدات خود یکجا عمل کرده اما امریکا در انجام تعهدات خود تعلل می‌ورزد.

وی افزود: قرار بود به محض امضای برجام همه تحریمها برداشته شود این قولی بود که رئیس جمهور با امضای برجام به مردم وعده داده بود، این قول کی عملی می‌شود؟ مهلتی را دولت معین کند که اگر امریکا و غرب به تعهداتش عمل نکرد، جمهوری اسلامی ایران، به وظیفه خود عمل کند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: 3ماه است از موضوع حقوقهای نجومی و برخی پرداختهای نامتعارف می‌گذرد. قرار بود نجومی بگیران محاکمه، مجازات و وجوه به‌ناحق گرفته به بیت‌المال برگردد هیچ خبر رسمی از سوی دولت و دستگاههای نظارتی در این مورد به مردم داده نشده است.

حبیبی با اشاره به مصاحبه رئیس جمهور و تصریح وی در بدعهدی امریکا بیان کرد: حالا که رئیس جمهور هم همراه مردم و مسئولان دیپلماسی پذیرفته است که امریکا بدعهدی کرده باید توضیح دهد که باقی ماجرای مناقشه هسته‌ای ما با امریکا چه می‌شود و درباره وعده‌های داده شده به مردم در این باره چگونه عمل خواهد شد؟

وی ادامه داد: اوباما اخیراً تصریح کرده، تحریمها را با سخت‌گیری اجرا می‌کند. آیا رئیس جمهور نمی‌خواهد پاسخ او را بدهد؟

دبیرکل حزب مؤتلفه با اشاره به مصوبه دولت در مورد قراردادهای نفتی بیان داشت: اولین اصل، اصل شفافیت است دولت هر چه شفافیت در این مورد با مردم و منتقدین داشته باشد به نفع دولت خود خواهد بود.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات یمن، سوریه و عراق اشاره کرد و گفت: بحمدالله تروریسم در منطقه نفس‌های آخر را می‌کشد اگر ناتو و امریکا به آنها تنفس مصنوعی ندهند این نفس به زودی قطع خواهد شد. تروریستها در سوریه در محاصره هستند. عراقی‌ها برای آزادی موصل آماده می‌شوند. ان‌شاءالله به زودی خبرهای خوبی از منطقه دریافت کنیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به دهه کرامت گفت: ملت ایران افتخار دارد پاسدار حریم فرهنگ اهل بیت(ع) است.

وی افزود: دهه کرامت فرصتی برای تبلیغ و نشر معارف نبوی، علوی و رضوی است. نعمت وجود امام رضا(ع) یک موقعیت جهانی برای کشور ما فراهم کرده است. امروز مناظرات امام رضا(ع) پاسخگوی بسیاری از شبهات مطرح شده درباره اسلام است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شهادت جانباز رجب محمدزاده اشاره کرد و گفت: بابا رجب آینه تمام نمای صبر و اخلاص و هم نفس فرشتگان در جامعه انقلابی ما بود.

وی افزود: بابا رجب مصداق واقعی ذخیره انقلاب در جامعه ما و پاسدار و امانت‌دار نظام بود. او 29 سال پس از جنگ در میان ما بود، صورت او خطوط همه عملیات رزمندگان اسلام را به تصویر کشیده بود و سیرت او زیبایی‌های انقلاب و اسلام را در صیانت از نظام به نمایش می‌گذاشت.

وی با تشکر از آستان قدس رضوی که پیکر پاک بابا رجب را در حرم رضوی پذیرا شد، گفت: ان‌شاءالله در بهشت برین در کنار اولیاء و انبیای الهی خواهد بود.

حبیبی در پایان روز خبرنگار را تبریک گفت و افزود: روز خبرنگار زمینه‌ای است تا یک مطالبه ارزشی از سوی خبرنگاران مطرح شود و آن اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات است ما اگر بخواهیم مسیر شفافیت را در کشور طی کنیم باید قانون دسترسی آزاد به اطلاعات  اجرایی شود و مسئولان خود را متعهد به اجرای مفاد این قانون بدانند.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

تحریم و موضوع دور زدن تحریم باب نفوذ سرمایه داری فاسد را به نظام مدیریتی کشور باز کرد

رهبر انقلاب درگذشت محمدنبی‌حبیبی و محمد مهرآئین را تسلیت گفتند

روحانی درگذشت «محمدنبی حبیبی» را تسلیت گفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha